Studenti oboru Zdravotnické záchranářství si porovnali své síly na Dnech první pomoci v Ostravě

Naše studentky a studenti 3. ročníku oboru Zdravotnické záchranářství reprezentovali naši lékařskou fakultu MUNI v 17. ročníku soutěže DPP Ostrava, která se letos konala v Kunčicích pod Ondřejníkem za účasti celkem 15 týmů z celé ČR i SR.

25. 5. 2024 Bibiána Purgatová

DPP je vícedenní soutěžní setkání studentů vysokých škol oboru Zdravotnické záchranářství, při kterém mají účastníci možnost převést získané zkušenosti a znalosti do praxe během simulovaných událostí, které vycházejí z reálných výjezdů zdravotnické záchranné služby.

Letos nás reprezentoval ženský tým ve složení Iva Jedovnická, Magdalena Sabelová a Bibiána Purgatová. Naše ženy ovládly nejlepší zástavu oběhu a následnou KPR, bravurně se postaraly o dva zraněné motorovou pilou a nakonec zvládly i vraždu kamaráda spojenou se schizofrenií. V konečném výsledku obsadily krásné 5. místo. Od obsazení vyšší příčky je dělilo jen pár bodů.

Druhý reprezentující tým z MUNI byli naši kluci ve složení Ondřej Brýdl, Matěj Smělík a Daniel Sedláček. Kluci skvěle zvládli traumatickou zástavu oběhu v lese po pádu z výšky a následnou thorakostomii. Dále se jim podařilo rychle a správně diagnostikovat hemoragické CMP s následným rychlým transportem do nemocnice. V konečném výsledku obsadili krásné 10. místo.

Moc jim gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!