Studenti studentům: gymnazisté pomáhají našim studentům

Studenti gymnázia v Moravských Budějovicích vyrábějí ochranné štíty a v úterý 14. dubna 2020 jich 250 kusů věnovali našim studentům, kteří vypomáhají jako dobrovolníci v první linii v boji proti koronaviru.

15. 4. 2020

Studenti Gymnázia v Moravských Budějovicích se aktivně zapojili do pomoci medikům Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. V rámci akce AntiCovidGang Moravské Budějovice vyrobili přibližně 250 kusů ochranných štítů pro studenty, kteří jsou jménem Lékařské fakulty MU v odběrových stanech a v nemocnicích, kde pomáhají zdravotníkům v současné epidemiologické krizi.

Masarykova univerzita se jako jedna z prvních v České republice zapojila do dobrovolnické činnosti po celé zemi. Mezi dobrovolníky dominují studenti lékařské fakulty. Celému Gymnáziu v Moravských Budějovicích patří velké díky za jejich pomoc a dar pro naše studenty.

Aktivitu výroby štítů nastartoval student gymnázia Jakub Kabelka, který na domácí tiskárně začal tisknout volně dohledatelné vzory pro obličejové štíty. Jeho produkty našly nejdříve místo v Nemocnici Třebíč. S převozem daru do Brna pomohl MUDr. Jan Kocanda, který působí na FN Brno a je absolventem Gymnázia v Moravských Budějovicích.

Speciální díky patří Mgr. Janu Švaříčkovi, Mgr. Olze Honsové, Jakubu Kabelkovi, Tomáši Veverkovi a MUDr. Janu Kocandovi.