Studenti zubního lékařství zamířili na setkání letos do Liverpoolu

Minulý týden 18. - 25. 8. se uskutečnil 72. General meeting Evropské asociace studentů stomatologie EDSA (European Dental Students’ Association), kterého se zúčastnila také česká delegace složená ze dvou studentů zubního lékařství a jednoho absolventa MED MUNI a dvou studentek z Plzeňské lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Toto shromáždění se konalo v Liverpoolu a setkalo se zde přes 140 studentů z 26 různých zemí napříč Evropou. Souběžně s ním se na stejném místě odehrával i meeting asociace vyučujících stomatologů ADEE (Association for dental education in Europe), se kterou EDSA spolupracuje.

30. 8. 2023

Bez popisku

První dva dny se nesly v duchu dobrovolnictví a v patnáctičlenné skupině studentů jsme navštívili centrum volného času pro děti ze sociálně slabších vrstev, které jsme naučili základy správné dentální hygieny. Kromě čištění zoubků jsme si také zahráli různé hry a celá akce byla pozitivně hodnocená nejen námi, ale také ze strany dětí a personálu KIND centra.

Během následujících pěti dní jsme diskutovali o směřování dalších kroků EDSA, volili nové zástupce do výkonné rady a také jsme se účastnili několika zajímavých přednášek, workshopů a panelové diskuze vedené profesory z Norska, Dánska, Itálie a Chorvatska. Kromě oficiálního programu se každý večer konaly také různé společenské akce od uvítacího večírku v Irském baru na Mathew street až po honosný Galavečer na závěr celého týdne.

Osobně vnímám účast na akcích EDSA jako velmi důležitou a přínosnou, nejen pro můj osobní rozvoj, ale také pro vývoj stomatologie jako takové, díky tomu, že EDSA představuje hlas studentů z celé Evropy a umožňuje nám tak ovlivňovat směřování našeho oboru a jeho výuky již z pozice studentů. Zajímavá je také možnost vzájemně se inspirovat a budovat síť konexí v oboru na nadnárodní úrovni.

Během podzimu ještě EDSA pořádá tři výměnné týdenní pobyty a příští General meeting se bude konat na jaře v Rumunském hlavním městě, Bukureští, kam se již velmi těším.

Eliška Jandová, studentka ZL, 4. ročník


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info