Výstava léčivých rostlin na Kraví hoře

V botanické zahradě Lékařské fakulty Masarykovy univerzity můžete navštívit už 57. ročník výstavy léčivých rostlin včetně doprovodné výstavy Říše hub v zorném poli objektivu Jiřiny Hrabákové. Současně zde také můžete pořídit sazenice léčivých i dalších rostlin.

25. 6. 2019

Chrpa žlutokvětá, náprstníky nebo mákovité rostliny aktuálně kvetou v botanické zahradě na Kraví hoře, která patří Lékařské fakultě MU. Spolu s dalšími domácími i cizokrajnými si je můžete prohlédnout v rámci už 57. ročníku výstavy, jejíž součástí je doprovodná akce s názvem Říše hub v zorném poli objektivu Jiřiny Hrabákové z Mykologického klubu Brno.

Centrum léčivých rostlin udržuje genofond léčivých rostlin, pěstuje rostlinný materiál pro výuku mediků i výzkumné práce vědců. Nabízí ale také možnost pro praktické vyučování žáků všech stupňů škol a návštěvy veřejnosti.

Zaměstnanci zahrady se starají na ploše o rozloze téměř jednoho hektaru o bezmála 900 rostlinných druhů a odrůd léčivých, aromatických, kořeninových, tonizujících a toxických rostlin. Jedná se o největší živou sbírku léčivých rostlin v Česku, celosvětově unikátní je zejména rozsáhlá sbírka rostlin z čeledi mákovitých.

Můžete také využít příležitost zakoupit sazenice léčivých i dalších rostlin od zahradnictví Kopetka Vedrovice či přijít i pro rady, jak pěstovat konkrétní rostliny.

Nestihnete-li navštívit zahradu do 30. 6., můžete se sem podívat mimo zmíněnou výstavu až do září. Otevírací doba je v pracovní dny od 9 do 15 hodin, ve středu až do 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Více informací o výstavě a Centru léčivých rostlin najdete na webových stránkách či Facebooku zahrady.