Výtvarná soutěž da MEDici pro studenty a absolventy LF MU

Spolek mediků LF MU, brněnská pobočka IFMSA CZ a sdružení zahraničních studentů MIMSA ve spolupráci s Lékařskou fakultou MU vyhlašují výtvarnou soutěž da MEDici pro všechny studenty i absolventy LF MU. Třináct vítězných prací bude otištěno v nástěnném kalendáři fakulty pro rok 2022, další díla mohou být využity pro propagaci fakulty.

23. 3. 2021

Spojujeme talent i úsilí studentů i absolventů, českých i zahraničních, z oborů bakalářských i magisterských. V této náročné době chceme alespoň trošku odvést pozornost od každodenního stresu, starostí, učení. Všechny naše studenty a absolventy chceme proto vyzvat, aby se zúčastnili výtvarné soutěže da MEDici, kterou pořádají studenti ze Spolku mediků, IFMSA CZ Brno i MIMSA v úzké spolupráci s LF MU. Předaná díla nám od června zatraktivní jeden z koridorů kampusu a potěší oči kolemjdoucích. A protože se jedná o soutěž, v červnu 2021 spustíme hlasování o 13 nejoblíbenějších děl, které následně vytvoří nástěnný kalendář LF MU pro rok 2022. Dílo s nejvyšším počtem hlasů se pak bude vyjímat na titulní straně. V adventním čase vybraná díla poslouží jako předměty dražby. Všechny takto získané finanční prostředky rozdělíme na vybrané dobročinné akce.

Ztvárněte na plátně či papíru formátu A4 až A3 jakékoliv téma spojené s oborem studiem na lékařské fakultě, se zážitky z odborných praxí. Fantazii a kreativitě se meze nekladou. Prosíme, spolu s dílem nám odevzdejte i krátkou anotaci obsahující například: co a proč jste vytvořili, kdo jste, jaké oblasti se v budoucnu chcete věnovat, anebo už věnujete. Můžete nám poslat také svůj oblíbený citát, pocity při tvorbě, jednoduše cokoliv, čím nám přiblížíte své dílo. Díla nám můžete odevzdávat od 1. dubna do 1. června. Více podrobností k odevzdávání děl a harmonogramu soutěže naleznete na webu k soutěži.

Těšíme se na Vás i Vaše díla!