Vzdělávání v oblasti finanční a zdravotní gramotnosti je důležitou součástí odborného vzdělávání nelékařských zdravotnických pracovníků

Ve dnech 19. – 23. 7. 2021 probíhá Letní škola (Summer school) v rámci mezinárodního Erasmus+ projektu koordinovaného LF MU (Katedra ošetřovatelství a porodní asistence).

20. 7. 2021

Ve dnech 19. – 23. 7. 2021 probíhá Letní škola (Summer school) v rámci mezinárodního Erasmus+ projektu koordinovaného LF MU (Katedra ošetřovatelství a porodní asistence) ve spolupráci s kolegy z ESF MU s názvem B.I.C.E.P.S. (Building Financial Capability for Healthcare Professionals), kterého se účastní akademici a studenti ze tří zemí (České republiky, Itálie a Slovinska). Studenti z ČR jsou ze studijních programů Všeobecná sestra, Porodní asistence a Zdravotnické záchranářství. Z Itálie a Slovinska se účastní i studenti fyzioterapie, pedagogiky a ekonomie.

Vzdělávací aktivity jsou zaměřené na oblast finanční gramotnosti ve vztahu k profesním znalostem a dovednostem, tedy ke zdravotní gramotnosti pacientů a zdravotnických pracovníků. S ohledem na epidemická opatření jsou všechny aktivity realizovány ve virtuálním prostředí (původně se měla letní škola uskutečnit v Udine v Itálii). Po prvních hodinách a dnech můžeme s radostí konstatovat, že studenti jsou velmi aktivní a kreativní, přicházejí s originálními nápady a věříme, že se mnohému naučí. Stejně tak vyjadřujeme naději, že příští rok bude možné uskutečnit letní školu ve Slovinsku v kontaktní podobě.

Všem účastníkům přejeme hodně sil, pozitivních zážitků a získání nových poznatků – projektový tým B.I.C.E.P.S.