Za perlou Afriky

Jak vzpomínají na nezapomenutelný zážitek studentky, které vyrazily na praxi. Ale ne ledajakou. Do Ugandy se vydaly tři budoucí lékařky a jak se měly i co doporučují zájemcům o podobné výjezdy, si poslechněte ve 46. dílu podcastu STETOSKOP.

31. 3. 2023

Bez popisku

Do perly Afriky, která se může pochlubit téměř nedotčenou krajinou, kde v horách leží věčný sníh a na jejich úpatí žijí horské gorily, kde na Safari můžete pozorovat lvy, či nosorožce, nás pozvou tři studentky Všeobecného lékařství. Pro svou téměř měsíční stáž si vybraly velmi barevnou dětskou nemocnici Whisper's Magical Children's Hospital and Maternity. Jak se jim dařilo na africkém „ÁRU“? Na čem si pochutnaly? A podařilo se jim vystopovat šimpanze? Svou dobrodružnou povahu nezapřou tři budoucí lékařky: Kristýna Blažková, Vendula Broďániová, Sylwia Pycz. Na cestu si přibalily velkou dávku smyslu pro humor, bez něj a antimalarik by to nebylo možné.


Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info