Zub moudrosti

49. díl podcastu STETOSKOP nás zavede ke kořenům. Kořenům zubů, vzdělávání zubních lékařů i kořenům samotného hosta. Prof. MUDr. Martina Kukletová nám poví, odkud pochází i jak dlouho vychovává nové generace stomatologů.

19. 5. 2023

Bez popisku

Dnešního hosta jsme zastihli v Síni slávy, tedy alespoň pomyslně. Je to pár měsíců, co jí byl udělen titul „Osobnost české stomatologie“. Do Brna málem přijela na běžkách z rodného Podkrkonoší a zůstala mu věrna i po studiích. A věrna zůstala i své Alma mater, kde 57 let vychovává a předává své zkušenosti dalším generacím stomatologů. U mikrofonu Stetoskopu jsme jí popřáli i k jejímu životnímu jubileu.

S paní prof. MUDr. Martinou Kukletovou, CSc. jsme zavzpomínali na její studijní i profesní začátky a dovolili jsme si srovnat výuku stomatologie let minulých a současnosti. A dopřáli jsme si vstoupit i na trošku tenký led a nakousli jsme téma nedostatku zubních lékařů.  Paní profesorka Kukletová je velmi moudrá žena, která se neustále vzdělává. Je to takový zub moudrosti brněnské stomatologie, který na rozdíl od těch našich nebolí, ba naopak – přináší mnoho užitku. A takový zub moudrosti se netrhá.


Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info