Zúčastnili byste se klinické studie zaměřené na vakcíny?

Cílem průzkumu je zjistit hlavní překážky a motivační faktory pro účast ve studiích vakcíny COVID-19 nebo jiných vakcín mezi dospělými občany v Evropě. Průzkum se skládá z desetiminutového anonymního online dotazníku.

31. 1. 2023

Bez popisku
Bez popisku

Průzkum účasti ve studii vakcíny COVID-19 v rámci projektu VACCELERATE

Tři roky po vypuknutí pandemie COVID-19 se výzkum vakcín rozrostl nebývalým tempem. Přestože se prokázalo, že zavedené vakcíny proti COVID-19 jsou účinné

v prevenci závažných onemocnění a úmrtnosti, klíčové otázky zůstávají nezodpovězeny. Na tyto otázky mohou odpovědět pouze klinické studie s vakcínami. Výzkumníci se však při realizaci těchto studií potýkají s obtížemi, zejména pokud jde o nalezení dostatečného počtu dobrovolníků. Neochota účastnit se klinických studií oddaluje tyto tolik potřebné odpovědi.

Cílem průzkumu je zjistit hlavní překážky a motivační faktory pro účast ve studiích vakcíny COVID-19 nebo jiných vakcín mezi dospělými občany v Evropě. Průzkum se skládá z desetiminutového anonymního online dotazníku. Účastníci budou požádáni, aby vybrali faktory, které by je motivovaly k účasti ve studiích vakcín COVID-19/non-COVID-19, a také otázky týkající se jejich zájmu o účast v dalších klinických studiích.

Chcete-li se průzkumu zúčastnit, klikněte na tento odkaz.

VACCELERATE je akademická celoevropská platforma, která urychluje fáze II a III klinických studií vývoje vakcíny COVID-19 v Evropě. S cílem zjistit, které faktory mohou ovlivnit zájem jednotlivců o účast v klinických studiích, zahajuje VACCELERATE anonymní online průzkum, jehož cílem je zjistit ochotu veřejnosti účastnit se studií vakcíny COVID-19 v zemích EU a zemích přidružených k EU. Zástupci VACCELERATE za Českou republiku jsou prof. MUDr. Petr Husa, CSc. (FN BrnoLF MU) a doc. MUDr. Regina Demlová, Ph.D. (LF MUCZECRIN).


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info