Brněnské dny pro zdraví

  • 30. května – 15. června 2022
    15:00
  • Slavnostní zahájení 30. května - náměstí Svobody, Brno.

Slavnostní zahájení kampaně se uskuteční v pondělí 30. května na náměstí Svobody v čase 15:00 – 18:00 hod.

Malé i velké návštěvníky zde bude čekat zábavné i poučné odpoledne, které kromě představení kampaně a její náplně, činnosti a aktivit spolupracujících organizací nabídne pestrý doprovodný program obsahující např. horolezeckou stěnu, skákací hrad, nafukování balónků a mnoho dalšího. Program zakončí hudební vystoupení vlídného písničkáře Pavla Helana.

Na pódiu se předvedou závodníci ve sportovním aerobiku z OneClub Brno, zatančí Dominika Miková a Tomáš Král z integrované taneční skupiny na vozíku Proty Boty a pobaví Vás maskot klubu Florbal Židenice, který předvede základy florbalové techniky. Senior Point Brno seznámí návštěvníky se svými poradnami a nabídkou činnosti na podporu aktivního života seniorů a CELSPAC Vám představí svou studii o zdraví Brňanů.

Na stáncích spolupracujících organizací se dozvíte, co jsme si pro Vás v rámci kampaně připravili, seznámíte se s poradnou Kontaktního místa České alzheimerovské společnosti a poradnou pro pečující a pozůstalé SVÍTÁNÍ. Poznáte jednoduchá cvičení konceptu Lesní mysli a ochutnáte zdravé svačinky s divokými bylinami.

ZOO Brno Vám představí své aktivity pro děti a rodiny zaměřené na přírodu a pobyt v ní. Na stánku Centra sportovních aktivit VUT v Brně se dozvíte, jak trénovat svoji pozornost prostřednictvím pohybu a u ArteSvět si vyzkoušíte výtvarné techniky z arteterapie, pro děti od 2 let bude připraveno zážitkové malování.

Lékařská fakulta MU Vám poví více o správně výživě, fyzioterapii a prevenci onkologických onemocnění. U CELSPAC si můžete nechat změřit sílu stisku ruky, tělesné složení na přístroji InBody, děti poznají svou DNA a práci v laboratoři. Budete mít možnost nainstalovat si aplikaci Záchranka, vyzkoušet resuscitaci na figuríně a přístroj AED.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info