Ceny Wernera von Siemense

  • 1. července – 30. listopadu 2020

V letošním roce se koná již 23. ročník soutěže Cena Wernera von Siemense ve spolupráci s předními českými univerzitami a Akademií věd ČR, pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy a ministra průmyslu a obchodu.

Cena Wernera von Siemense má za úkol nejen motivovat výjimečné talenty z řad studentů a výzkumníků, ale také upevňovat pozitivní vztah studentů a širší veřejnosti k vědě a v neposlední řadě vyzdvihnout neúnavnou práci pedagogů, která je často neprávem opomíjená. Soutěžní kategorie reflektují aktuální potřeby ve společnosti a vědě, přičemž svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří tato soutěž mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v celé České republice.

Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, předsedkyně Akademie věd a ředitelů ústavů AV. Od roku 1997 bylo na odměnách rozděleno již více než 12,5 mil. Kč mezi 389 studentů, pedagogů a vědců a jsme rozhodnuti v tomto úsilí i nadále pokračovat.

Proč se zapojit do soutěže?

  • Celkem je k dispozici pro letošní ročník k rozdělení částka 500.000 Kč za diplomové a disertační práce.

  • Každý může také doporučit vítěze a získat částku 10 tisíc korun.

  • Nemůže být odměněn každý, proto jsou zveřejňováni přihlášení, jejichž práce se dostaly do užšího výběru odborné poroty.

  • Vítězným projektům je zajištěn mediální zájem laické i odborné veřejnosti.

  • Bez dobrých pedagogů není dobrých studentů – stejná odměna jako pro studenta tedy čeká i na vedoucího jeho práce.

Počet přihlášených studentů (kteří letos nebo minulý rok obhájili svou diplomovou/disertační práci) od vedoucího práce ani počet nominací za univerzitu nejsou omezeny a je možné se přihlásit opakovaně.

Podávání přihlášek bude ukončeno k 30. listopadu 2020.

Více informací a přihlášení na webových stránkách

Shlédnout video ze slavnostního večera Ceny Wernera von Siemense můžete zde.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info