Science Talk: „Léky přírodního původu“

  • 10. dubna 2024
    15:00 – 16:00
  • Přihlas se odesláním přihlašovacího formuláře níže. Účast na akci je zdarma. Přihlášeným pošleme den před akcí odkaz na ZOOM.

Pojďte s námi zjistit, kolik léčiv má předlohu v přírodě!

Léky přírodního původu jsou nejdéle používaná léčiva. Zdaleka se nejedená pouze o bylinkové čaje. Přírodní léčiva představují velmi širokou skupinu léčiv, jejichž původ může být z rostlin, živočichů, mikroorganismů, ale i z neživé přírody. S postupujícími znalostmi a možnostmi jsme schopni jednotlivé látky extrahovat či izolovat. Některé izolované látky se mohou použít k samotné léčbě, jiné izoláty slouží jako předloha k přípravě a syntéze analogů s vyšší účinností či bezpečností.

Na Science Talk se dozvíte o známých i méně známých léčivech přírodního původu, způsobu jejich užití a případných rizicích související s jejich užitím.

O lektorce:

PharmDr. Lenka Součková, Ph.D. je evropská korespondentka ECRIN pro Českou republiku. Podílí se realizaci Velké výzkumné infrastruktury CZECRIN jako spoluřešitel. Současně je odbornou asistentkou na farmakologickém ústavu Masarykovy univerzity s expertízou v oblasti klinického výzkumu, metodologie, regulační vědy a vzdělávání. Získala titul doktorka farmacie na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno a Ph.D. v oblasti anesteziologie, algeziologie a intenzivní medicíny na Lékařské fakultě Masarykovy Univerzity. Je zapojena do řady mezinárodních grantů, mimo jiné zaměřených i na vzdělávání v oblasti klinických studií.

Tato Science Talk se bude je organizována ve spolupráci s CZECRIN Academy.

Termín: středa 10. 4. 2024 od 15:00 do 16:00 hod.

Přihlas se odesláním přihlašovacího formuláře níže. Účast na akci je zdarma. Přihlášeným pošleme den před akcí odkaz na ZOOM.

Registrace

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info