Science Talk: „Základy statistiky pro nestatistiky“

  • 17. dubna 2024
    15:00 – 16:00
  • Přihlas se odesláním přihlašovacího formuláře níže. Účast na akci je zdarma. Přihlášeným pošleme den před akcí odkaz na ZOOM.

Dříve než se léčivo dostane k pacientovi, musí být ověřena jeho účinnost a bezpečnost. V rámci klinických studií zjišťujeme, zda léčebný přínos převyšuje možné nežádoucí účinky. Při plánování a hodnocení účinnosti a bezpečnosti léčiv hraje nenahraditelnou úlohu statistika. Porozumění základním statistickým principům a jejich využití v klinickém výzkumu je výhodou pro všechny, kdo se o vývoj nových léčiv a postupů zajímají.
Cílem této Science Talk je ukázat, že statistika v klinickém výzkumu není jen pro matematiky a že základní principy jsou pochopitelné všem. Statistické výstupy jsou vážné a rozhodují o použití/nepoužití nového léčiva v praxi, ale cesta k nim je zábavná a hravá.

O lektorovi:

Mgr. Adam Svobodník, Ph.D. se věnuje designování, organizaci a vyhodnocování klinických studií, a to jak akademických, tak pro farmaceutické společnosti a výrobce zdravotnických prostředků. V oboru má 20 let zkušeností včetně práce na Mayo Clinic, Rochester, USA. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, v roce 2004 získal titul Ph.D. z onkologie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V současnosti působí jako statistik výzkumné infrastruktury CZECRIN a jako konzultant ve společnosti ANOVA CRO. Aktivně se věnuje vzdělávacím aktivitám v oblasti designu a zpracování dat klinických studií.

Tato Science Talk se bude je organizována ve spolupráci s CZECRIN Academy.

Termín: středa 17. 4. 2024 od 15:00 do 16:00 hod.

Přihlas se odesláním přihlašovacího formuláře níže. Účast na akci je zdarma. Přihlášeným pošleme den před akcí odkaz na ZOOM.

Registrace

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info