Safe RUN

Poběž pro zdraví

5. 10. 2023, od 15.00 hod, hrad Špilberk, Brno

Den sportu, prevence a zábavy na podporu onkogynekologických pacientek v rámci World GO day.

O co GO?

Připomínáme si důležitost prevence a časného záchytu gynekologických nádorových onemocnění. Přidej se k našemu Safe RUN a vyjádři podporu ženám, které onemocněly!
Spojili jsme se, abychom je podpořili.
Zapoj se i ty a doraz s přáteli, kolegy, rodinou či pejskem si zasportovat, dozvědět se více o prevenci a jak být SAFE.

Zaregistruj se ještě dnes! Pro každého registrovaného účastníka bude připravený malý dárek.

Událost

Registrace:

Pro závod štafet i pro symbolický běh je nutné se registrovat. V rámci dobrovolného startovného můžete podpořit samotnou akci a zapojené organizace. Zapečetěná kasička na startovné bude k dispozici na místě.

REGISTRACE

Aktivity na akci:

Běh v kategoriích:

RELAX = symbolický běh prostorami hradu Špilberk, průběh kasemat a okolním parkem. Určeno pro všechny.
PROFI = závody smíšených 3-členných štafet určeno pro sportovní nadšence.

Jak se ještě můžu zapojit?

Doprovodný program:

Osvětové aktivity na stáncích organizací zaměřené na prevenci onkologických onemocnění: popovídáme si o problematice HPV, naučíš se, jak na samovyšetření prsou a varlat nebo si můžeš nechat vyšetřit svá znaménka. Aby bylo safe i tvé okolí, můžeš se těšit na základy první pomoci a pro nejmenší návštěvníky bude připravená Nemocnice pro medvídky, kde se naučí základy anatomie lidského těla. Buď hrdina i ty a nauč se poznat příznaky mozkové mrtvice s FAST Heroes.

V průběhu akce bude taktéž možné se anonymně otestovat na na HIV a jiné STI’s díky přítomnosti testovací sanitky od ČSAP (Česká společnost pro AIDS pomoc) a být tak doopravdy safe.

Na jednom ze stánků bude možné si přímo vyzkoušet běžecké boty od firmy On Running, kteří akci podporují.

Hlavním mediálním partnerem běhu je Hitrádio City Brno, které bude vysílat živě přímo z akce a potěší hudbou.

Program

15:30 začátek akce, spuštění registrace, soutěže a prezentace organizací na stanicích     
16:00 přivítání návštěvníků, základní informace o organizacích/mluvené slovo moderátora či rozhovory               
16:45

návštěvníky/běžce přivítají zástupci….(Špilberku, kraje, města….)

16:55

společná rozcvička

17:00 běh kasematy - RELAX
17:20 běh štafet - PROFI
18:00

vyhlášení vítězů/poděkování běžcům

vyzvednutí cen

19:00 ukončení akce
16:00 – 19:00  prezentace jednotlivých organizací na stáncích

Aktualizace informací bude průběžně během září.

Akci společně organizují:

SpoluSafe

Parta mladých mediků, kteří pod záštitou neziskové organizace IFMSA CZ šíří povědomí o aktuálně nejrozšířenější sexuálně přenosné infekci.
Naším cílem je zvýšit informovanost o viru HPV, o následcích infekce a především o možnostech ochrany. HPV je mimo jiné zodpovědný za více než 95% případů rakoviny děložního čípku.

Všechny tyto informace se můžete dozvědět na našem stánku, kde si také vysvětlíme princip gynekologických prohlídek, anatomické souvislosti a hlavně to, že se HPV týká VŠECH.

Doraz ať víš, jak být spolu safe

@spolusafe

@spolusafe

Říjen narůžovo/ Pink october

Naším cílem je podporovat a zvyšování povědomí týkající se onkologie a boje s nádorovými onemocněními. Organizujeme osvětové kampaně pro širokou veřejnost, přednášky, festivaly a akce, jak pro děti, tak dospělé. Zaměřujeme se na zvýšení povědomí a mediální podporu aktivit jednotlivých organizací, jednotlivců a dobrovolníků věnující se onkologii a boji s nádorovým onemocněním. Již třetím rokem vyhlašujeme soutěž do škol pro celou ČR, která šíří důležitost prevence pod názvem #vyzvaskolam. V dnešním době je rakovina jednou z nejčastějších příčin úmrtí a osobně se dotýká již téměř každé rodiny nebo lidí z našeho okolí... Nepodceňujme proto prevenci a nezlehčujme varovné signály. Včasné odhalení nemoci je totiž rozhodující.

Na našem stánku se společně zamyslíme nad fakty a mýty, které o onkologických onemocněních víme či si myslíme, že jsou pravda nebo lež.

www.pinkocotober.cz

@pinkoctobercz

@pinkoctobercz

Nebýt na to sama

Nebýt na to sama je spolek, který tvoří pacientky procházející onkologickou léčbou anebo již léčbu ukončily.

Našimi aktivitami dáváme šanci onkologicky léčeným ženám i mužům, aby zůstali během náročné léčby aktivní. Stejně tak se jim snažíme pomoci při návratu do běžného života.

Jsme otevřeni všem diagnózám a naše aktivity jsou jak volnočasové, tak edukační s úzkou provázaností na brněnské nemocnice, kde se onkologičtí pacienti léčí. Velký důraz klademe na šíření prevence.

V našem stánku se dozvíte mnohem více a rovnou si můžete nechat vyšetřit pleť přístrojem na diagnostiku pleti.

www.nebytnatosama.cz

@nebytnatosama

@nebytnatosama

@nebytnatosama3599

Bez popisku

Fxc Cancer

Jsme spolek, jsme pacientská organizace, jsme hnutí, jsme parta mladých lidí, jsme ti, co se nebojí mluvit otevřeně o tom, co se děje kolem nás. Jsme ti, co chtějí změnit svět.

Fuck Cancer podporuje a hájí zájmy pacientů s rakovinou, propojuje organizace, které se jim věnují a šíří osvětu o problematice onkologického onemocnění.

Vše o nás se můžete dozvědět v našem stánku, který poznáte podle našich ikonických levandulových cylindrů. Společně si popovídáme o tom, co tvoříme a dozvíte se, jak je důležitá prevence, samovyšetření a hlavně to, jak je důležitá komunikace a přístup k onkologickým pacientům.

Tak doražte a společně tak podpořme empatii x apatii.

Fuck Cancer

IFMSA CZ Brno

IFMSA Česká republika je organizací pro studenty medicíny, kteří chtějí být co nejlépe připraveni pro povolání lékaře.
V České republice je tato organizace rozvětvena do 8 poboček na všech lékařských fakultách v zemi.
Zároveň je členskou organizací International Federation of Medical Students‘ Associations (IFMSA), která spojuje asociace studentů medicíny po celém světě a je oficiálně uznaná ze strany Organizace spojených národů (OSN) a Světové zdravotnické organizace (WHO) jako mezinárodní fórum studentů medicíny.
Pravidelně se účastníme či pořádáme akce a eventy, na kterých veřejnosti měříme krevní tlak, celkový tělesný tuk, školíme první pomoc, metody samovyšetření, či edukujeme o tématu lidského papilomaviru.

www.ifmsa.cz/kontakty-brno

@ifmsa_cz_brno

Společně k úsměvu, z.s.

Jsme pacientská organizace sdružující mladé lidi, kteří se ve svých každodenních životech potýkají s menšími či většími následky onkologické léčby, jíž si prošli během dětství nebo v průběhu dospívání. Uvědomujeme si, že dětská onkologie je specifický obor medicíny a také proto vnímáme, že je potřeba sdílet navzájem své zkušenosti ve snaze podpořit děti, dospívající, mladé dospělé a jejich rodiny během náročné onkologické léčby i po ní. Za tímto účelem vytváříme podpůrné projekty a aktivity pro tuto specifickou skupinu pacientů.

V našem stánku se o nás dozvíte více, našim poznávacím znamením je podpůrný strom. Seznámíme vás s tím, jakým nástrojem lze dětem pomoci již během léčby zpracovávat náročné psychické prožitky a také jak dbát po léčbě o správnou výživu a životní styl jako prevenci rozvoje pozdních následků.

www.spolecnekusmevu.cz

@spolecnekusmevu

@spolecnekusmevu

Nadační fond Proni

Pečujeme o zdraví žen v Jihomoravském kraji. Nadační fond Proni vznikl, aby pomáhal rozvíjet a komunikovat aktivity Gynekologicko-porodnické kliniky FN Brno a umožnil partnerům a podporovatelům přispět k jejich realizaci. Budujte společně s námi moderní Gynekologickou kliniku FN Brno. Klinika se věnuje péči o ženské zdraví ve všech fázích jejich života.

Saferun jsme spojili s podporou prevence ženských onkologických onemocnění a subspecializací Onkogyn. Přijďte na náš stánek, kde vám lékař/ka Onkogynekologického centra Gynekologicko-porodnické kliniky FN Brno ukáže, jak na správné samovyšetření prsou a na co si dát pozor.

www.fondproni.cz

@fondproni

@fondproni

Bez popisku

LF MU

Lékařská fakulta je jednou ze čtyř zakládajících fakult Masarykovy univerzity. Každý rok na ní dokončí studium na 350 všeobecných a zubních lékařů a přes 250 absolventů nelékařských zdravotnických oborů. Posláním Lékařské fakulty Masarykovy univerzity je nejen vzdělávat nové generace lékařů a zdravotníků, ale také sdílet svoje nejlepší znalosti a dovednosti a aktivně se podílet na vědeckých výzkumech. Hodnoty Lékařské fakulty MU stojí na respektu k člověku v jeho individuální rozmanitosti, na stálém úkolu napomáhat zlepšování podmínek pro lidské bytí a na závazku poskytovat léčbu lidem bez ohledu na jejich sociální status, zdravotní stav či náboženské přesvědčení.

EndoTalks CZ

Pacientskou organizaci ENDO Talks, z.s. jsme založili v březnu 2021, kdy jsme po vyslovení diagnózy ENDOMETRIÓZA zjistili, že je o této nemoci tristně málo informací v českém jazyce a když už nějaké byly, často si rozporovaly. Při pátrání přišel další šok a to, že endometriózou trpí každá desátá žena a přesto, že počtem toto číslo odpovídá populaci města Ostravy, skoro nikdo tuto nemoc nezná!
Na toto obrovské číslo je v České republice pouze 5 certifikovaných endocenter, dokážete si tedy představit, jaké jsou čekací doby a asi tedy nebude úplným překvapením, že ženy prožijí mnohdy až 7 let plných bolestí, než lékař vysloví správnou diagnózu. Často přijde úleva, že žena zjistí, že není blázen, jak ji kolikrát lékaři tvrdili a že je opravdu nemocná… Úlevu ovšem brzy vystřídá další zoufalství, jelikož začnou padat slova jako nevyléčitelnost, neplodnost, hrozba života s vývodem, kolotoč operací…

Chcete se dozvědět více? Stavte se za našimi dobrovolnicemi na stánek a popovídejte si s námi.

Těšíme se na vás!

www.endotalks.cz

@endotalks.cz

@endotalks.cz

@endotalks_cz9234

Záštita:

Hejtman Jiihomoravského kraje - Mgr. Jan Grolich
"Mgr. Jan Grolich přebírá záštitu hejtmana Jihomoravského kraje nad osvětovou akcí s názvem SAFE RUN."

Magistrát města Brna - Odbor zdraví
“.. na základě žádosti s potěšením uděluji záštitu nad akcí Safe RUN.. MUDr. Dagmar Seidlová, radní MMB

LF MU
Akce se koná pod záštitou pana děkana Lékařské fakulty prof. MUDr. Martina Repka, Ph.D.: Velmi rád Vámi pořádaný běh zaštítím a podpořím.“

FSpS MU
"​Je mi potěšením zaštítit Vámi pořádaný běh. Pokud mi to dovolí pracovní vytížení, běhu se velmi rád aktivně zúčastním.“​ děkan Fakulty sportovních studií​ ​​- ​PhDr. Jan Cacek, Ph.D.​

Podporují nás:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info