Výtvarná soutěž da MEDici: Známe výtěžek aukce a máme kalendář! 

Virtuální dražba vynesla po zdanění 28 347,10 Kč a přispěje na podporu vybudování Památníku za dárce těl. Dalším úžasným počinem soutěže byl vznik nástěnného kalendáře LF MU pro rok 2022.

Děkujeme za účast v celé výtvarné soutěži s názvem da MEDici, do kterých přispěli svými díly studenti, absolventi i zaměstnanci LF MU. Na jaře 2021 jsme vyhlásili výtvarnou soutěž a do konce léta jsme obdrželi 49 úžasných děl. V hlasování uspělo 13 nejoblíbenějších, ze kterých jsme sestavili kalendář. A všechna díla jsme vydražili. 

Spojili jsme talent i úsilí studentů i absolventů, českých i zahraničních, z oborů bakalářských i magisterských. Během náročné doby jsme chtěli alespoň trošku odvést pozornost od každodenního stresu, starostí, učení i pracovního výkonu. Všechny naše studenty, absolventy i zaměstnance LF MU jsme vyzvali k zapojení se do výtvarné soutěže da MEDici.

Celkem 49 předaných děl jsme vystavili v jednom z koridorů kampusu pro potěchu oka kolemjdoucích a spustili jsme hlasování o 13 nejoblíbenějších kousků. Z těch jsme vytvořili nástěnný kalendář LF MU pro rok 2022 s dílem, které získalo nejvyšší počet hlasů, na titulní straně. V adventním čase jsme na Facebooku spustili aukci děl a všechny získané finanční prostředky jsou určeny na podporu výstavby Památníku dárcům těl na brněnském Ústředním hřbitově (o vybudování památníku více zde). Vznikne důstojné místo v podobě hrobky se vsypem, kterému bude dominovat socha Panny Marie. Pro pozůstalé se stane pietním místem, kam mohou přijít uctít památku zemřelého. Zpopelněné ostatky dárců těl jsou v Brně dosud rozptylovány na hřbitovní loučce, což v mnohých pozůstalých vyvolává pocit anonymity.

Na organizaci soutěže se podíleli organizátoři ze Spolku mediků LF MU, brněnské pobočky IFMSA CZ, sdružení zahraničních studentů MIMSA a Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy Lékařské fakulty MU. 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info