Vzhůru do jarního semestru 2024

Vrcholí sice zkouškové období, ale štěstí přeje připraveným. Nachystejte se proto včas na jarní semestr! Nabízíme přehledně všechny deadlines. Už jste si například podali v IS MU žádost o zápis do dalšího semestru? Nechybí vám 2 povinné TV nebo některý z povinně volitelných předmětů? Jak vše skloubit do rozvrhu a víte kdy a kde ho najdete?

24. 1. 2024

Výuka prezenčních studií jarního semestru 2024 začíná 19. 2., a to dle rozvrhu zveřejněného v IS MU od 30. 1. Studenti kombinovaných studijních programů naleznou podrobný rozpis ve Studijním katalogu již nyní. Mějte na paměti, že s rozvrhem na LF MU se nedá hýbat a musíte podřídit zápis volitelných předmětů těm povinným z vašeho studijního programu.

Zapomněli jste si loni zapsat tělocvik? Letos se vám to určitě povede. Doporučujeme nejprve předmět zaregistrovat, ať neztrácíte čas. Po zaregistrování totiž obdržíte z IS MU nově ještě výzvu ke splnění školení Bezpečnost při výuce tělesné výchovy. Poté, co se seznámíte s bezpečnostními riziky, a pokud nebude překročena kapacita předmětu, předmět se zapíše. Tímto je místo v seminární skupině jisté. Stačí pak být připraven u PC 1. 2. od 17:00 a kliknout na seminární skupinu, která se vám hodí do rozvrhu. Pokud vás i tentokrát v klikání předběhnou ostatní studenti, nezoufejte, čas máte do konce svého studia! Zápis TV na MU funguje v tzv. registračních vlnách, tedy čím blíže máte k dokončení svého studijního programu, tím větší přednost vám IS MU dává při zápisu.

Hledáte, které povinně volitelné předměty jsou v nabídce konkrétně pro váš studijní program? Jaké nabízí Lékařská fakulta mezioborové volitelné předměty? Doporučujeme podívat se do studijního katalogu na web. Kompletní nabídku všech předmětů jednotlivých fakult najdete v Katalogu předmětů v IS MU. Neměly by vám uniknout zejména tzv. CORE předměty, tedy volitelné předměty společného univerzitního základu, které jsou zajímavým rozšířením studia mimo vlastní oblast vzdělávání. A co se zapsanými volitelnými předměty, které vás po první hodině neosloví? Můžete je jednoduše mazat ze svého studia, případně zapisovat nové, ještě prvních 14 dní výuky.

Rozhodně však neodkládejte podání žádosti o postup do dalšího semestru! A to ani v případě, že se vám zatím nepodařilo zvládnout všechny zkoušky nebo zatím nemáte dostatečný počet kreditů pro postup. Podáním žádosti do 18. 2. dáváte fakultě najevo, že máte o studium i nadále zájem. V opačném případě riskujete ukončeni studia.

Věříme, že jste si zkoušky vhodně rozložili po celé zkouškové období, kterým úspěšně procházíte. Zkoušeni můžete být do 18. 2. V případě, že máte předmět zapsaný poprvé a vyučující je ochoten vám dát extra termín, můžete zkoušku vykonat až do 3.3. Tak hodně úspěchů ve stávajícím i novém semestru!

TIMELINE

• Žádost o zápis jarního semestru do 18. února 2024
  • Zveřejnění rozvrhu LF MU 30. ledna 2024
  • Zveřejnění rozvrhu FSpS 31. ledna 2024