Potřebuji k lékaři

Jste studentem LF MU a hledáte více informací o lékařské péči v Brně? Níže nabízíme odpovědi na nejčastěji pokládané dotazy studentů ohledně poskytnutí služeb lékařů v rámci univerzity.

Jedná-li se o akutně vzniklé potíže, doporučujeme navšívit pohotovost. Řešíte-li záležitost neakutního charakteru a současně nejste z Brna, je nutné se rozhodnout, zda je pro Vás výhodnější ponechat si svého praktického lékaře v místě bydliště nebo zda se zaregistrovat u jiného praktického lékaře v Brně. Registrace je možná v ČR pouze u jednoho praktického lékaře. Registrovat se můžete u kteréhokoliv lékaře v Brně.

Nabízí univerzita lékařské služby pro studenty?

Ordinace smluvních poskytovatelů pracovně-lékařských služeb MU jsou určeny výhradně pro pracovnělékařské prohlídky zaměstnanců Masarykovy univerzity a k ošetření registrovaných pacientů.

Závodním lékařem pro zaměstnance je ordinace MUDr. Kateřiny Kolářové na Mendlově náměstí 907/1a v Brně. MUDr. Kolářová nenahrazuje registrující lékaře zaměstnanců, ani registrující lékaře studentů, je pouze doporučená jako praktická lékařka v rámci Brna, která má volnou kapacitu k registracím a ošetření cizinců.

  • Studenti LF MU zde mohou být ošetřeni kdykoliv po předchozí registraci a na základě telefonické nebo e-mailové domluvy.
  • Studenti LF MU bez registrace mohou pomoc ordinace vyhledat pouze v MIMOŘÁDNÝCH případech, čímž se rozumí úraz, vznik akutního onemocnění nebo akutní zhoršení zdravotního stavu, a to vždy po předchozím objednání (telefonicky, e-mailem).

STUDENTI - CIZINCI: Pokud nemají české pojištění, musí počítat s platbou hotově (ordinace neakceptuje ani jiná evropská pojištění). V ordinaci nelze platit kartou. Za platbu vyšetření dostanou účtenku a částku pak u své pojištovny vymáhají sami (to je případ mnohých evropských pojištění). Ceník služeb https://doktorkakolarova.cz/cenik-sluzeb-nehrazenych-ze-zdravotniho-pojisteni/.

STUDENTI S ČESKÝM POJIŠTĚNÍM: je možné ošetření v akutních případech, případně registrace, ale vždy vše po předešlé domluvě telefonem nebo mailem. Není nárok na žádné nadstandartní termíny z titulu studia na MU. Výrazně doporučujeme seznámení s chodem ordinace na webu.

Na koho se obrátit v případě akutních potíží?

V akutních případech doporučujeme využít pohotovostni služby:

Jakého lékaře kontaktovat se standardními požadavky?

Pokud potřebujete vystavit e-recept, máte chronické onemocnění, chcete si zajistit neschopenku nebo vyšetření pro řidičský průkaz, potravinářský průkaz apod., obracejte se výhradně na svého registrujícího praktického lékaře.

Potřebuji se testovat na COVID-19

Občané ČR: žádanky na test zadává Váš praktický lékař, u kterého jste registrováni, spojte se prosím s ním.
Občané SR/jiných zemí: kontaktujte prosím Krajskou hygienickou stanici.
Pokud potřebujete nebo chcete být testováni na COVID-19 jako samoplátci, nabízíme seznam odběrových míst v Brně.

Chtěl bych se nechat očkovat vakcínou proti COVID-19, kam mohu zajít?

V Brně funguje již několik center, kde Vás naočkují proti COVID-19 bez předchozí registrace. FN USA očkuje v OC Olympia v Brně - Modřicích. FNB očkuje bez registrace Zde nabízíme také kompletní seznam všech očkovacích míst v ČR podle Vašich preferencí.

Kde je v Brně pohotovostní lékárna?

Pohotovostní lékárna s nepřetržitou službou se nachází na adrese Bašty 413/2, 602 00 Brno-střed, naproti Hlavnímu nádraží. Zajišťuje ji síť lékáren Dr. Max.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info