Potřebuji k lékaři

Jste studentem LF MU a hledáte více informací o lékařské péči v Brně? Níže nabízíme odpovědi na nejčastěji pokládané dotazy studentů ohledně poskytnutí služeb lékařů v rámci univerzity.

Jedná-li se o akutně vzniklé potíže, doporučujeme navšívit pohotovost. Řešíte-li záležitost neakutního charakteru a současně nejste z Brna, je nutné se rozhodnout, zda je pro Vás výhodnější ponechat si svého praktického lékaře v místě bydliště nebo zda se zaregistrovat u jiného praktického lékaře v Brně. Registrace je možná v ČR pouze u jednoho praktického lékaře. Registrovat se můžete u kteréhokoliv lékaře v Brně.

Bez popisku

Nabízí univerzita lékařské služby pro studenty?

MUDr. Kateřina Kolářová

Od února 2023 je v kampusu otevřená ordinace pro studenty Lékařské fakulty, která poskytuje lékařskou pohotovostní službu (tj. ambulantní péči v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění).

Lékař: MUDr. Kateřina Kolářová

Sestra: Bc. Andrea Valná

Kontaktní telefon: +420 549 24 5005

Ordinační hodiny: pondělí 13–15 a čtvrtek 11–14

Umístění ordinace: 3. podlaží budovy B22 v severním koridoru (od ulice Netroufalky), místnost 302.

STUDENTI S ČESKÝM POJIŠTĚNÍM: je možné bezplatné ošetření případné konzultace v akutních případech.

STUDENTI – CIZINCI: Pokud mají komerční pojištění cizinců (poj. 333) mohou využít služeb ambulance stejně jako studenti s českým pojištěním, tedy bez nutnosti přímé platby. V ostatních případech, musí studenti počítat s platbou hotově, v ordinaci nelze platit kartou. Za platbu vyšetření dostanou účtenku a částku pak u mohou vymáhat u své zdravotní pojištovny (to je případ mnohých evropských pojištění).

Jedná se zatím o zkušební provoz do 30. června, v případě spokojenosti obou stran budeme usilovat o zajištění péče pro studenty i na další období.

MUDr. Kolářová je též smluvním lékařem pro zaměstnance LF MUNI, služby pro zaměstnance budou i nadále poskytovány v ordinaci na Mendlově náměstí.

MUDr. František Rolinek

Na koho se obrátit v případě akutních potíží?

V akutních případech doporučujeme využít pohotovostni služby:

Jakého lékaře kontaktovat se standardními požadavky?

Pokud potřebujete vystavit e-recept, máte chronické onemocnění, chcete si zajistit neschopenku nebo vyšetření pro řidičský průkaz, potravinářský průkaz apod., obracejte se výhradně na svého registrujícího praktického lékaře.

Kde je v Brně pohotovostní lékárna?

Pohotovostní lékárna s nepřetržitou službou se nachází na adrese Bašty 413/2, 602 00 Brno-střed, naproti Hlavnímu nádraží. Zajišťuje ji síť lékáren Dr. Max.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info