E-health aplikace MyWay analytix bodovala v Czech DIGI@MED Award

Aplikace na podporu duševního zdraví, vyvinutá spin-off společností LF MU MilkyWay be well ve spolupráci s Ústavem lékařské psychologie a psychosomatiky získala čestné uznání v letošním ročníku Czech DIGI@MED Award.

11. 12. 2023

Bez popisku

Cenu Czech DIGI@MED Award každoročně uděluje společnost Roche všem autorům, kteří v uplynulém roce vytvořili inovativní digitální a mobilní řešení v oblasti péče o zdraví a optimalizace procesů ve zdravotnictví. V pátém ročníku soutěže hodnotila porota složená z odborníků v oblasti medicíny, farmacie, digitálních technologií, epidemiologie, obchodu a marketingu hodnotila celkem 18 projektů.

V kategorii Existující projekt získala čestné uznání e-health aplikace MyWay Analytix spin-off společnosti LF MU MilkyWay be well. 

Předání cen proběhlo 6. 12. 2023 v pražském Karolínu. Události se zúčastnil Erik Lundgren, generální ředitel firmy Roche a  velvyslanec USA v ČR Bijan Sabet.

MyWay Analytix je inovativní eHealth program pro mapování duševního zdraví. Pomocí expertně vytvořeného dotazování, grafických prvků a animací poskytuje jednotlivcům a organizacím přehled o stavu duševního zdraví. Nabízí doporučení a intervence pro rozvoj dovedností ke zlepšení životní spokojenosti. Aplikace zahrnuje anonymní reporty pro organizace, umožňující cílenou podporu duševního zdraví zaměstnanců. Uživatelé dostávají zpětnou vazbu o svém pokroku na cestě k optimálnímu duševnímu zdraví v podobě podrobného popisu v rámci shrnující zprávy.

Společnost MilkyWay be well byla založena v roce 2021 Martinem a Barborou Bořilovými. Své bohaté zkušenosti v oblasti zdravotnictví, zejména ve farmaceutickém průmyslu skloubili s expertízou kolegů z Ústavu lékařské psychologie a psychosomatiky. Na společném projektu se podílel nejen přednosta Miroslav Světlák, ale i Zdeňka Barešová, Denisa Denglerová, Monika Lekárová, Alena Slezáčková a Adam Suchý. Spin-off společnost stejného jména byla založena v roce 2022. 

více o milkyway be well


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info