Studie CoVaST se zaměřuje na nežádoucí účinky vakcín proti COVID-19

Hlavním cílem projektu je zlepšit povědomí a znalosti laické i vědecké komunity o bezpečnosti vakcín proti COVID-19.

1. 8. 2021

Foto: ilustrační

Realizační tým projektu COVID-19 Vaccines Safety Tracking (CoVaST) si dovoluje požádat o účast v dotazníkovém průzkumu zaměřeném na nežádoucí účinky vakcín proti COVID-19. Cílovou populací aktuální fáze projektu jsou učitelští a akademičtí pracovníci, kterým byla aplikována vakcína proti tomuto onemocnění v rané fázi očkování. Dotazník obsahuje 23 otázek, jejichž zodpovězení vyžaduje přibližně 6 minut času.

• Podmínky účasti: Každý učitel nebo akademický pracovník se může zúčastnit dobrovolně po 7 dnech od první dávky vakcíny proti COVID-19.
  • Registrace studie: Protokol studie je zaregistrován v americkém klinickém registru National Library of Medicine (NLM).
  • Etické schválení: Tento projekt schválila Etická komise Lékařské fakulty Masarykovy univerzity – referenční číslo 26/2021

Za rozhodnutí k vyplnění dotazníku a zejména jeho další šíření mezi akademické pracovníky děkuje za realizační tým prof. A. Pokorná, dr. M. Klugar a A. Riad.

Dotazníkový formulář k vyplnění