Podcastem STETOSKOP přiblížíme širší veřejnosti život na naší fakultě, představíme zajímavé vědecké projekty, nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, vyzpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním je stát se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Svět se vyvíjí a my přemýšlíme, jak vám ještě více přiblížit život na LF MU. A tak v hlavách Oddělení pro strategii a vnější vztahy a viceprezidenta Spolku mediků MUDr. Jakuba Voldřicha, pravděpodobně z "dlouhé chvíle" před posledními státnicemi, vznikl podcast. Slovo dalo slovo, zajistili jsme nahrávací zařízení, mikrofony, klapku (tu vlastně ještě nemáme) a natočili jsme první díl. Na rozjezd a uvolnění se studenty pro studenty. Se zkušenými pro nové. A můžete se těšit na další díly.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasadíme STETOSKOP.

Vaše reakce, připomínky, náměty na zajímavá témata i tipy na hosty nám napište nám na: stetoskop@med.muni.cz

Poslouchejte nás v těchto aplikacích

Pustit si nás můžete také přímo zde

1. díl Nebojte se, my se taky báli!
Studentský speciál věnovaný nováčkům na naší fakultě. Chceme jim formou přátelské uvolněné debaty zodpovědět otázky, které je trápí před zahájením studia i během jeho začátku. A tím rozpustit obavy z přechodu na vysokou školu či z přesunu do města. Hosty prvního dílu byli: Natálie Srbová, Dominik Nedoma a Kamila Svobodová.
.mp3 61 MB
2. díl Příběhy porodních bab
Vzali jsme to trošku hopem. Ještě se ani pořádně neznáme a už rodíme. Tématem druhého dílu je porodnictví a srovnání studia porodních asistentek a lékařů – gynekologů-porodníků. Hosty druhého dílu byly Michaela Vaňková, Kristýna Kaliničová a Denisa Nováková.
.mp3 60 MB
3. díl Srdeční záležitosti
V prvním díle jsme se seznámili, ve druhém porodili a až teprve nyní se na řadu dostávají srdeční záležitosti. Jen trošku v jiném pojetí: kardiolog vs. kardiochirurg ... CKTCH vs. IKAK. Je to skutečně boj na ostří skalpelu? Poslechněte si zkušenosti dvou mladých lékařů, kteří se vydali na těžkou cestu, která vede vždy k srdci. Hosty třetího dílu byli MUDr. Lukáš Opatřil a MUDr. Jaroslav Ilčišák.
.mp3 34 MB
4. díl American Medicine Story In Czechia
It's summertime! Let's travel! The fourth - quite special episode will not only refresh your English skills, but it will also take you over Slovakia to the United States, home of our today's guest Michael Vladimir Fiedler, a student in his 5th year of the General Medicine study programme. He will be sharing his interview with the head of the Anatomy Department Dr. Marek Joukal, Ph.D. And what is he going to ask Jakub Voldřich as a presenter of today?
.mp3 49 MB
5. díl Tělo jako důkaz, část první
A najednou je konec! Vše utichá, ale tělo promlouvá. Byl to zločin? Vypoví důkazy, co se stalo? Odhalování příčin úmrtí se náš host věnuje řadu let, svůj obor považuje za krásný, zajímavý, atraktivní, ale přeci jen – neminul se povoláním?
.mp3 41 MB
5. díl Tělo jako důkaz, část druhá
O své práci, o celém pracovišti i jak tráví volný čas nám přišel povídat prof. MUDr. Miroslav Hirt, CSc., přednosta Ústavu soudního lékařství LF MU a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. V jeho čele stojí téměř 27 let a ke konci srpna se s vedením ústavu se bude loučit.
.mp3 33 MB

Fotogalerie ze zákulisí a nahrávání