Lékařská fakulta představila první spin-off společnost a inovativní řešení MyWay analytix® pro řízení a prevenci duševního zdraví organizací

Dne 30.10.2023 navštívili Lékařskou fakultu Masarykovy Univerzity ministryně pro vědu, výzkum a inovace, paní Helena Langšádlová, a náměstek ministra zdravotnictví, pan Václav Pláteník. Hlavním cílem návštěvy bylo představení první spin-off společnosti navázané na Lékařskou fakultu Masarykovy Univerzity - MilkyWay be well, s.r.o. a diskuse o inovativním řešení MyWay analytix®, vyvinutém ve spolupráci s Ústavem lékařské psychologie a psychosomatiky pod vedením doc. Světláka.

2. 11. 2023

Jednání za účasti vedení fakulty, zástupců Ústavu lékařské psychologie a psychosomatiky a zakladatele společnosti MilkyWay be well pana Martina Bořila přineslo podněty týkající se možné spolupráce na národní úrovni v rámci strategie podpory duševního zdraví v podnicích. Toto téma je aktuálně obzvlášť důležité s ohledem na změny v legislativě v oblasti pracovnělékařských služeb.

Řešení MyWay analytix® má sloužit jako nástroj pro prevenci a snížení rizika duševních problémů a analýzu duševního zdraví jednotlivců a organizací, a může tak přispět na základě úzké spolupráce s ministerstvy a dalšími klíčovými partnery k lepší péči o duševní zdraví zaměstnanců v celé České republice.