Spouštíme nový kurz pedagogického minima

Cílem kurzu je být praktickým průvodcem začínajících i zkušených lektorů působících na naší fakultě.

17. 11. 2023

Kurz, rozdělený do 6 modulů, poskytuje přehled základních teorií uplatňovaných ve vzdělávání lékařů a dalších nelékařských zdravotnických profesí. Obsahově se e-learning věnuje základním teoriím výuky dospělých, roli lektora a studenta, budování bezpečného prostředí a metodám výuky. Textové části jsou obohaceny o infografiky, videonahrávky a otázky k zamyšlení. Nechybí příklady z praxe a tipy k využití ve vlastní výuce. Kurz je ukončen závěrečným testem. Autorkami kurzu jsou zkušené lektorky z Ústavu simulační medicíny doktorka Jana Djakow a doktorka Tereza Vafková.

Motivací pro vznik kurzu byla podpora kontinuálního rozvoje pedagogických dovedností na LF MU. Slavnostní spuštění kurzu bylo naplánováno na 17. listopadu, jako oslava Mezinárodního dne studentstva.

Absolvování e-learningového kurzu Basics of Medical Education bude do konce roku 2024 povinné pro všechny akademické pracovníky LF MU. Stávající zaměstnanci budou k absolvování kurzu postupně vyzýváni vedením fakulty, noví tak učiní v rámci adaptačního procesu po svém nástupu.