Bazar učebnic jako nová tradice výměny knih i zkušeností

Spolek mediků LF MU zhmotnil se začátkem semestru myšlenku své prezidentky Alžběty Novotné a uspořádali první bazar učebnic, skript i různých vlastních výpisků, které z vyšších ročníků mohou dobře posloužit studentům z těch nižších. Kolemjdoucí se mohli zastavit nejen pro knihy, ale i pro osobní zkušenosti z předmětů, rady a tipy ke zkouškám ale i pro povzbuzení při náročném studiu.

27. 9. 2023

"Inspirovala jsem se na mém gymplu, kde takový bazar vždy v druhém týdnu výuky pořádal většinou poslední ročník a zbavovali se materiálů, které už nevyužijí. Mělo to tam dlouholetou tradici, která když se na naší fakultě ujme, budeme rádi pořádat i nadále," říká Alžběta Novotná ze Spolku mediků LF MU.

Bazar tedy bude sloužit studentům, jak těm mladším kupujícím, kterým usnadní práci při shánění materiálů na několika místech, tak i těm starším, kteří mohou vyklidit poličky doma a udělat místo na nové.

Na místě jsme potkali i bývalého prezidenta Spolku mediků MUDr. Martina Šabíka, který od roku 2020 působí na Masarykově onkologickém ústavu. Nejprve jako sanitář a vloni po absolutoriu tam nastoupil jako lékař. "Tento týden se právě stěhuji do nového bytu a tak mi tento nápad přišel velmi vhod. Mám dovolenou a rád jsem se přišel podívat na fakultu a pozdravit své mladší kolegy. Budu rád, když někomu materiály dobře poslouží a já budu mít v bytě prostor pro další knihy, zejména ty specializované."

Během prohlížení studijních materiálu se kupující mohou ptát i na tipy ke studiu daného předmětu, osobní zkušenosti, ale místo slouží i jako dobrá platforma pro seznámení a pro případný nábor do Spolku mediků. Letošní náborovka proběhne 2. 10. od 18 hodin v Klubu Antonína Trýba na Komenského náměstí.