Blahopřejeme studentce ke skvělému umístění za SOČ, kterou zpracovávala na LF MU!

Karolína Jeřábková zpracovávala svou SOČku na Anatomickém ústavu LF MU a prorazila s ní až do zahraničí. Umístila se na 4. místě v oblasti Biomedical and Health Science v celosvětovém kole SOČ. K úspěchu blahopřejeme a těšíme se, že se brzy stane naší studentkou.

22. 5. 2023

Slavnostní vyhlášení celosvětového kola Středoškolské odborné činnosti se konalo v Texasu a bylo vysíláno živě na YouTube. Přikládáme link se záznamem vyhlášení, kategorie Biomedical and Health Science začíná na 30. minutě. Karolína se ve své práci věnovala tématu Role choroidálního plexu v průběhu Alzheimerovy choroby, kterou zpracovávala pod vedením doktorky Alameh Zamani z Anatomického ústavu LF MU. Blahopřejeme Karolíně Jeřábkové!

Zajímá vás více informací o výběru tématu a motivaci Káji? Na podzim jsme ji vyzpovídali v rozhovoru. „Velkou výhodou mojí práce bylo to, že jsem si výzkum mohla vést sama. Poté, co mě vedoucí zaškolila, tak jsem rozhodovala o tom, jaké koncentrace látek budeme používat. A vyzkoušela jsem si, jaké to opravdu je vést a rozhodovat o výzkumu," říká Karolína.

Juniorská akademie LF MU nabízí středoškolským studentům pestré spektrum aktivit od prezenčních či online kurzů, přes dny s medicínou, Buddies program zaměřený na představení fakulty očima vybraného studenta i zpracování SOČ. V sekci o SOČ se dozvíte veškeré informace. Pokud by vám nějaká informace chyběla, napište na e-mail akademie@med.muni.cz.

Juniorská akademie LF MU