Čestné uznání ocenění Czech DIGI@MED pro MyWay analytix

Pátý ročník ocenění Czech DIGI@MED pro autory inovativních digitálních a mobilních řešení v oblasti péče o zdraví. Cena společnosti Roche Česká republika byla založena v zájmu podpory digitalizace zdravotnictví a inovátorských nápadů v oblasti medicíny a farmacie tak, aby pomáhala lékařům, zdravotníkům a především pacientům. Letošní ocenění zamířilo také k nám: Čestné uznání pro existující projekt MyWay analytix.

11. 12. 2023

Cenu Czech DIGI@MED Award každoročně uděluje společnost Roche všem autorům, kteří vytvořili vždy v uplynulém roce inovativní digitální a mobilní řešení v oblasti péče o zdraví a optimalizace procesů ve zdravotnictví, popř. přicházejí s unikátní inovací. Letos proběhl pátý ročník této soutěže. Porota složená z renomovaných odborníků z oblasti medicíny, farmacie, digitálních technologií, epidemiologie, obchodu a marketingu hodnotila v letošním ročníku soutěže celkem 18 projektů.
Spin-off obržel čestné uznání v kategorii Existující projekt.

Předání cen proběhlo 6. 12. 20223 v pražském Karolínu. Události se zúčastnil Erik Lundgren, generální ředitel firmy Roche a US Ambassador Bijan Sabet.

MyWay Analytix je inovativní eHealth program pro mapování duševního zdraví. Pomocí expertně vytvořeného dotazování, grafických prvků a animací poskytuje jednotlivcům a organizacím přehled o stavu duševního zdraví. Nabízí doporučení a intervence pro rozvoj dovedností ke zlepšení životní spokojenosti. Aplikace zahrnuje anonymní reporty pro organizace, umožňující cílenou podporu duševního zdraví zaměstnanců. Uživatelé dostávají zpětnou vazbu o svém pokroku na cestě k optimálnímu duševnímu zdraví v podobě podrobného popisu v rámci shrnující zprávy.

Společnost MilkyWay be well byla založena v roce 2021 Martinem a Barborou Bořilovými. Oba přinášejí bohaté zkušenosti v oblasti zdravotnictví, zejména ve farmaceutickém průmyslu, kde strávili více než deset let, na různých pozicích v oblasti marketingu a prodeje v předních farmaceutických společnostech. Za Ústav lékařské psychologie a psychosomatiky se na projektu podíleli: Adam Suchý, Alena Slezáčková, Denisa Denglerová, Mirek Světlák, Monika Lekárová, Zdeňka Barešová. Spolupráce od dubna 2023 přinesla Lékařské fakultě MU založení první spin-off společnosti a 22. spin-off společnost pro Masarykovu univerzitu.