Děkan přivítal na fakultě velvyslance Japonska spolu s ministrem zdravotnictví ČR

Japonský velvyslanec Hideo Suzuki po dvou letech opět navštívil Lékařskou fakultu MU při své služební cestě do Brna, tentokrát velvyslance doprovázel také ministr zdravotnictví ČR Vlastimil Válek. Děkan fakulty Martin Repko přivítal návštěvu ve své pracovně, kde se společně s proděkanem pro anglické studium a internacionalizaci LF MU Lubomírem Křivanem setkali také s několika studenty z Japonska.

19. 12. 2023

Děkan Martin Repko na půdě fakulty v pondělí 18. 12. 2023 přijal pana velvyslance Hidea Suzukiho a ministra zdravotnictví ČR Vlastimila Válka. Diskutovali společně o možnosti spolupráce ve výzkumu s japonskými univerzitami, probírali rozdíly mezi českým a japonským zdravotním systémem. Řešili otázku telemedicíny, která je v Japonsku již využívána v praxi, elektronizaci zdravotnictví a moderní technologie diagnosticko-léčebné péče.

Diskuze se zúčastnili také tři studenti 5. ročníku studijního programu Všeobecné lékařství z Japonska, kterých je na fakultě přibližně stovka. V přátelské atmosféře se bavili o jejich zkušenostech a životě v České republice, kulturních rozdílech a spokojenosti na Masarykově univerzitě. Následně delegaci doprovodili zástupci vedení do výuky zahraničních studentů na Anatomickém ústavu v rámci pitevního cvičení.

Nakonec návštěva zavítala do Simulačního centra LF MU, kde se krátce zastavili na urgentním příjmu, prohlédli si výukové prostory zubního lékařství a měli příležitost si v nemocničním patře centra prohlédnout několik simulátorů, včetně inkubátoru pro novorozence. Delegaci centrem provázela doc. Martina Kosinová, zástupkyně přednosty ústavu simulační medicíny LF MU. Velvyslanec Suzuki vyslovil obdiv nad celkovou koncepcí centra a jeho výukovými metodami.