Dny otevřených dveří na MED MUNI: kliku si u nás podalo téměř 2 200 uchazečů a rodičů

Do Univerzitního kampusu Bohunice se na oba dva dny otevřených dveří na Lékařské fakultě MU přijelo podívat přes 1 800 uchazečů o studium a přes tři stovky rodičů. V letošním roce jsme zaznamenali rekordní návštěvnost. Po dvou letech online programu jsme připravili program tak, aby se uchazeči mohli doslova podívat pod pokličku studia všech nabízených studijních programů.

20. 1. 2023

Bez popisku

Přes 2100 uchazečů s rodiči přicestovalo na Lékařskou fakultu MU do Univerzitního kampusu z nejrůznějších koutů České i Slovenské republiky na Dny otevřených dveří, které se konaly v sobotu 14. a ve středu 18. ledna 2023. Rekordní účast návštěvníků i počet dosud podaných přihlášek tak potvrzuje rostoucí zájem o studium na Lékařské fakultě MU, a to nejen o studium všeobecného či zubního lékařství, ale také bakalářských programů, například o všeobecné ošetřovatelství, porodní asistenci či zdravotnické záchránářství. 

Oba tradiční sobotní běhy zaplnily v kampusu dvě největší auly, kde pro uchazeče i jejich rodiče představila fakultu i podmínky přijímacího řízení proděkanka pro přijímací řízení prof. MUDr. Kateřina Kaňková, Ph.D. Studijní programy představili přítomným garantům a následně uchazeči zavítali ve skupinkách na prohlídky po pracovištích. Měli možnost se také zastavit na miniveletrhu u studentů všech programů i zavítat na pracoviště na Komenského náměstí v centru Brna, kde probíhá výuka několika bakalářských studijních programů. Pro rodiče jsme připravili přednášku prof. RNDr. Ladislava Duška, Ph.D. Ve středu přišlo téměř tolik uchazečů a rodičů, co na oba sobotní termíny dohromady a museli jsme je usadit rovnou ve čtyřech posluchárnách. Stejně jako v sobotu uchazeči absolvovali prohlídku vybraných pracovišť, aby si mohli vytvořit co nejlepší představu o tom, co je čeká během studia na naší fakultě a také diskutovali na stáncích se studenty i garanty programů. 

Dny otevřených dveří ale představování fakulty nekončí! "Pro uchazeče ještě na únor připravujeme již potřetí online diskuzní chaty Live Chat Days. Ať už pro uchazeče, kteří nestihli na DOD prodiskutovat své otázky se studenty či garanty, tak i pro uchazeče, kteří k nám nestihli zavítat, ale i pro ty, kteří chtějí být v kontaktu s fakultou," říká Ing. Marie Krulová, vedoucí oddělení komunikace a vnějších vztahů LF MU. Jedná se o diskuzní chaty prostřednictvím MS Teams, kdy pro každý studijní program je vyčleněn jeden den. Celý harmonogram bude k dispozici na tomto odkazu. Chaty začínají vždy v 17.00 a trvají hodinu až hodinu a půl dle počtu otázek uchazečů. K dispozici jsou studenti daného programu a zástupci studijního oddělení pro otázky týkající se průchodu studia i přijímacího řízení.

 

Fotogalerie


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info