Jaké je to studovat na LF MU? Ukázali studenti na OPEN DAY

Akce OPEN DAY, kterou s nadšením a touhou ukázat uchazečům připravují studenti jednotlivých fakult Masarykovy univerzity. Naši Lékařskou fakultu už podruhé reprezentoval Všeobecné lékařství a bakalářské programy Jan Nemčok a Zubní lékařství Markéta Zelinková, která sehrála ústřední roli ve fakultním spotu GENERACE MED MUNI. Program navštívilo na 600 účastníků!

27. 9. 2023

Celodenní akce Masarykovy univerzity je připravována do tří bloků, aby uchazeči během dne mohli navštívit až tři fakulty či tři programy. Naše fakulta tradičně pořádá program pro Všeobecné lékařství a bakalářské programy a samostatně probíhá program Zubního lékařství. Letos jsme kvůli zájmu navyšovali počty do jednotlivých běhů a mohli jsme tak naše prostory ukázat šesti stovkám uchazečů o studium.

Novinkou letošního OPEN DAY byl miniveletrh studijních programů, který se velmi osvědčil už na Dnech otevřených dveří v lednu 2023. Na stáncích studijních programů si mohli zájemci probrat se studenty detaily studia, zkušenosti z praxí či rady, jak uspět na přijímačkách. Program za naši fakultu připravoval Jan Nemčok a Markéta Zelinková. Jednotliví zástupci studijních programů i všichni zapojení do programu podle koordinátorů odvedli skvělou práci.

Od uchazečů už v den konání akce získávali koordinátoři a jejich pomocníci velmi pozitivní zpětné vazby na interaktivní program, oceňovali možnost vyzkoušet si simulátory a mikroskopy, prohlédli si Anatomický ústav, Knihovnu univerzitního kampusu, mohli si zasoutěžit i se zeptat na otázky týkající se přijímacích zkoušek, studia či volného času.

„Medicína je bezpochyby jedním z nejrychleji se rozvíjejících odvětví vědy, a právě proto si myslím, že je velmi důležité být stále v obraze s aktuálními možnostmi diagnózy a léčby pacienta. To Lékařská fakulta MU určitě každému studentovi nabízí, a zajišťuje tak pro pacienta to největší „dobro“, o kterém psal už sám Hippokrates. Skvělá komunita a životní lásky i přátelství, která se na naší fakultě formují, tě jen utvrdí v tom, že naše fakulta je tou správnou volbou. Já jsem si celý den velmi užil, mám dobrý pocit z celého průběhu a zároveň mě napadají další drobnosti k příštímu ročníku," říká koordinátor za Všeobecné lékařství a bakalářské programy Jan Nemčok.

Jeho slova o skvělém průběhu potvrzuje Markéta Zelinková, která koordinovala Zubní lékařství: "Za mě musím pochválit, jak jsme to všechno s naším týmem skvěle zvládli a zároveň si to užili. Letos nastupuji do čtvrtého ročníku a Brno pro mě byla jasná volba především díky modernímu prostředí fakulty a kampusu, ale také díky úžasné studentské atmosféře města. Během uplynulých třech let na MUNI jsem se toho mnoho naučila, nejen o lidském těle, ale i sama o sobě. Studium na LF je totiž nepochybně náročná cesta, nikdy jsem ale nelitovala, že jsem se tímto směrem vydala. A tuto zkušenost chci předávat dalším. Proto jsem po své předchůdkyni Kamile Svobodové moc ráda převzala tuto štafetu."

Celá fotogalerie