Malí hrdinové v akci: Základy záchranářství a tajemství nového života odhalené druhákům základní školy!

Studující nelékařských studijních programů Porodní asistence a Zdravotnického záchranářství na LF MU přinesli vzrušující a interaktivní výuku na základní školu v Brně Řečkovicích. Pro druháky připravili edukační projekty zaměřené na základy první pomoci a tajemství příchodu nového života.

12. 6. 2023

V posledním květnovém týdnu studující nelékařských studijních programů Porodní asistence a Zdravotnického záchranářství Ústavu zdravotnických věd LF MU pod vedením svých vyučujících prezentovali témata ze svých oborů na základní škole Horácké náměstí v brněnských Řečkovicích. Pro žáky druhé třídy na žádost jejich paní učitelky Mgr. Jitky Tiché připravili edukační projekty s tématy z oblasti první pomoci – „Jak se zachovat v krizové situaci“ a z oblasti reprodukčního zdraví – „Jak přichází na svět nový život“. Druháci měli možnost si zkusit například resuscitaci a přivolání odborné pomoci na modelových situacích. V dalším dni pak v připravených pracovních listech řešili „šifru života“ a vyzkoušeli si také poslech srdeční činnosti stetoskopem na sobě navzájem. Edukátoři zodpovídali spoustu všetečných dotazů. Na závěr děti obdržely drobné dárky prezentující Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity. Celý program i „gumoví medvídci“ měla mezi dětmi i u paní učitelky velký ohlas.