MED MUNI součástí #ObilňákFestu už potřetí

Už potřetí jsme se účastnili akce pořádané Gynekologicko-porodnickou klinikou FN Brno, akce letos dostala nový název: #ObilňákFest. Díky Nadačnímu fondu Proni patřilo páteční odpoledne 15. 9. 2023 nastávajícím maminkám a tatíkům. Celý park Obilního trhu pokryly stany partnerských organizací Gynekologické porodnice FN Brno a od 15.00 hodin odstartovalo odpoledne plné poučení, zábavy a hudby.

21. 9. 2023

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity připravila díky studentkám oboru Porodní asistence edukaci na malém porodnickém modelu celý porodní mechanismus a také předávaly podrobnější informace o studiu tohoto oboru a jeho náplni. Studentky se například zaměřily, jak pomocí jednoduchého vázání dlouhého šátku ulevit od bolestí beder a odlehčit rostoucímu bříšku. Ani tatínci nezůstali ušetřeni a na vlastním těle si pomocí speciálního obleku mohli vyzkoušet, jak se nosí několik kilogramů navíc, či jak je těžké si s velkým bříškem zavázat tkaničky.

Prevenci nákazy HPV virem představili studenti LF MU sdružení do projektu SpoluSafe pod záštitou celosvětové studentské organizace studentů medicíny IFMSA  – Spolu safe. Na věrných modelech lidského těla dokázali návštěvníkům osvětlit i základní postupy samovyšetření.

Lékařská fakulta MU nezapomněla ani na mladší a menší návštěvníky. Těm se věnovala Juniorská akademie LF MU, která se do projektu zapojila letos poprvé a rozhodně ne naposledy. „V Juniorské akademii věříme, že tyto osvětové akce mají smysl, a to především díky edukaci široké veřejnosti. Máme radost, že se na našem stánku zastavilo hned několik středoškolských studentů, které naše nabídka oslovila,“ říká odborný garant Juniorské akademie a přednosta Anatomického ústavu LF MU doc. MUDr. Marek Joukal, Ph.D.

Příjemnou atmosféru celého odpoledne doplnila i vystoupení herců Městského divadla Brno v čele s Kristýnou Daňhelouvou – ambasadorkou NF Proni. Závěr pak připadl skupině MACHU PICHU a jejich rockovým skladbám.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha i primátorky města Brna Markéty Vaňkové. Organizátoři pomalu začínají připravovat akci na příští rok a doufáme, že se opět setkáme v tak hojném počtu ve sluncem zalitém odpoledni.