Medici na ulici

Jak a kde vůbec vznikla myšlenka "vyhnat" mediky do ulic? Vyražte se 42. dílem podcastu STETOSKOP na neobyčejné procházky městem.

4. 3. 2022

Svou dobrovolnou praxi nevykonávají v bílých pláštích a ani na odděleních nemocnic. Jejich pacienti za nimi nepřichází do naleštěných ordinací, ale oni sami je hledají na ulicích. V dnešním dílu podcastu si představíme mediky věnující svůj volný čas těm, kteří se ocitli bez přístřeší a ulice se stala jejich domovem.

Studentský spolek sdružující budoucí zdravotníky se zájmem poskytovat zdravotní péči lidem v nouzi byl sice založen v Praze, ale zanedlouho se zrodila i brněnská pobočka. Začátky byly skromné, dobrovolníci se dali spočítat na prstech jedné ruky. Nyní je ve sdružení již 100 členů. Naši dnešní hosté Libuša Kovalíková a Michael Král, oba studenti 5. ročníku všeobecného lékařství Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Odpoví na otázky, které mohou napadnout každého z nás. Jaké to je pracovat s lidmi na kraji společnosti? Jak lidé bez domova reagují na vaši pomoc? A co na tyto aktivity říkají rodiče či přátelé našich mediků?

V Brně mají novinku a jak sami uvádí – je to naprostý luxus ve srovnání s lavičkou v parku. Tím luxusem je sice menší stavební buňka s dobře vybavenou ordinací. Tak se lidem bez domova dočkají nejen základního ošetření, ale mohou si chvíli posedět v teple.

Za těžkou svoji práci nepovažují, dokáží v ní najít hodně velký smysl, ale i dávku humoru. Pojďme s nimi z lavic do ulic.

Zajímají vás aktivity Mediků na ulici? Sledovat je můžete na sociálních sítích.

Facebook Instagram

Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích