Medička Dominika Rieglová vypomáhá na Klinice infekčních chorob FN Brno

O svou zkušenost s prací v nemocnici během pracovní povinnosti uložené vládou ČR se s námi podělila Dominika Rieglová, která je studentkou LF MU 5. ročníku oboru Všeobecné lékařství a byla přidělena jako medik na oddělení Kliniky infekčních chorob ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích, a to od začátku nařízení karantény v ČR. 

19. 4. 2020

Bez popisku

Dominika chodí vypomáhat zejména na noční služby. Na Klinice infekčních chorob ve Fakultní nemocnici Brno s ní působí i další tři medičky, studentky šestého ročníku. "Jsou moc šikovný, zvládají se učit na státnice i chodit do služeb. Já to mám s učením trochu horší. Čas by byl, ale mám mírnou demotivovaci, když nemám termíny zkoušek. Občas si něco přečtu, ale raději se jdu odreagovat ven nebo doma vařím," říká Dominika.

Uznává, že je to pro ni velká zkušenost: "dělám sice hlavně práci sanitářů a sester, ale občas se dostanu i k nějakému lékaři. Mám možnost vyzkoušet si dost věcí, získávám přehled o tom, jak klinika funguje a jsou to věci, které během normální výuky prostě neuvidím." Oceňuje, že s lékaři může diskutovat o diagnózách, nabývat tak cenné zkušenosti a informace a nemusí se ani bát zeptat se na cokoliv, co ji zajímá. Chválí, že všichni ochotní jí vše vysvětlit a ukázat. 

"Líbí se mi, že zdejší personál si stále zachovává pozitivního ducha, nepanuje zde žádná nervozita a vždycky se všechno řeší s co největším klidem, navzdory tomu, jaká je venku situace," doplňuje Dominika Rieglová.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info