Při mimořádné události nehody na D2 byli zapojeni i studenti Zdravotnického záchranářství LF MU

Studenti Zdravotnického záchranářství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity přes léto neodpočívají, ale absolvují povinné praktické stáže ve výjezdových skupinách zdravotnických záchranných služeb. Rovnou pět z nich se účastnilo zásahu při nehodě na D2 v pondělí 17. července.

20. 7. 2023

Ilustrační obrázek z výuky Zdravotnického záchranářství na LF MU

V odpoledních hodinách dne 17. července bylo několik studentů součástí výjezdových skupin ZZS JmK, které zasahovaly u hromadné nehody na D2 u Brna, při které tragicky zahynul jeden člověk a celkem bylo ošetřeno a transportováno 76 osob.

Jednalo se o studenty prvního a druhého ročníku studijního programu Zdravotnické záchranářství a touto cestou bychom jim chtěli vyjádřit poděkování za jejich odvahu a nasazení. Děkujeme také jejich mentorům, záchranářům a lékařům Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje, kteří našim studentům poskytují důvěru a prostor učit se, pomáhat a zdokonalovat se v péči o zraněné.

Zpětnou vazbu o významné pomoci našich studentů a schopnosti jejich aktivního zapojení a využití nabytých znalostí a dovedností při mimořádné události nám poskytli právě kolegové mentoři – zdravotničtí záchranáři spolu se zástupci vedení ZZS JmK a velmi si toho ceníme. Společnými silami tak nejen přispíváme k rozvoji jejich profesních znalostí a dovedností, ale i lidských vlastností, které pak uplatní v profesním životě.