Profesor Repko byl inaugurován do svého druhého období ve funkci děkana

V květnu Akademický senát Lékařské fakulty Masarykovy univerzity jednohlasně zvolil Martina Repka opětovně děkanem. V září byl do funkce jmenován rektorem Martinem Barešem a nyní, 1. listopadu, byl profesor Repko také oficiálně inaugurován.

1. 11. 2023

Profesor Martin Repko v užším vedení fakulty působí od roku 2018, do funkce děkana byl zvolen hned v roce následujícím, coby nástupce současného rektora, svého jmenovce, profesora Bareše. Nové role se však ujímal v překotném období, kdy se celý svět nořil do nejistoty spjaté s šířením onemocnění covid-19. Slavnostní inaugurační akt byl tehdy vzhledem k preventivním hygienickým opatřením na poslední chvíli zrušen.

I toto specifikum, kdy letošní podruhé bylo de facto premiérou, profesor Repko ve své řeči připomněl, s odkazem na výzvy uplynulých let, které se však lékařské fakultě jako celku podařilo zdárně zvládnout. Slavnostní řeč tak zakončilo poděkování spolupracovníkům i studentům, z nichž mnozí byli prvního listopadového dne na ceremonii osobně přítomni.

Dle svých slov by profesor Repko rád pokračoval ve stabilizaci fakulty, udržení jejího statusu jakožto vzdělávacího zařízení lákajícího trvale vysoký počet uchazečů o studium, a instituce, která ruku v ruce s péčí o studující – současné, minulé i budoucí – důkladně plní svoji společenskou roli.

Nové vedení fakulty s Martinem Repkem v čele tvoří čtyři proděkanky, šest proděkanů a tajemník fakulty.

Členové vedení fakulty