Rektor Martin Bareš jmenoval Martina Repka podruhé děkanem

Martin Repko byl znovu jmenován děkanem Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Jeho druhé funkční období začne 1. listopadu.

20. 9. 2023

Poté, co v květnu obhájil post děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, byl Martin Repko do svého druhého funkčního období v této roli jmenován rektorem Martinem Barešem. Stalo se tak dnes 20. září v kanceláři rektora Masarykovy univerzity. Oficiálně začne 1. listopadu a potrvá čtyři roky, do 31. října 2027.

„Je to pro mě velkou ctí a vnímám to jako obrovský závazek. Možná to je i výsledek dlouhodobé spolupráce v průběhu prvního funkčního období. Věřím, že společně s akademickým senátem znovu dokážeme podpořit lékařskou fakultu a stabilizovat ji ve všech jejích funkcích,“ uvedl Martin Repko už v květnu, kdy byl coby jediný kandidát zvolen jednomyslně, všemi 31 hlasy členů akademického senátu.

Martin Repko v užším vedení fakulty působí od roku 2018, předtím, než se stal v roce 2019 děkanem, vykonával funkci proděkana pro internacionalizaci a anglické studium. V druhém funkčním období v roli děkana by rád udržel ekonomickou stabilitu fakulty, rozšířil spolupráci s dalšími zdravotnickými zařízeními anebo získal nové prostory pro vědeckou a výzkumnou činnost. Slavnostní inaugurace je připravována na 1. listopadu 2023.