Říkejte mi Liv

Po delší pauze přicházíme s dalším, už 41. dílem, podcastu STETOSKOP. Představíme Ing. Lívii Eiselleovou, Ph.D., odbornou asistentku na Biologickém ústavu LF MU.

18. 2. 2022

Foto: Archiv Ing. Lívie Eiselleové, Ph.D.

Ve výuce se cítí jako ryba ve vodě, pro studenty je autoritou i parťákem. A to i v době, kdy se s nimi viděla jen skrze obrazovku počítače. Do výuky přitančí, přiběhne či přijede na kole, ráda poznává své limity. Drobná, křehká s neuvěřitelnou energií s osobitým přístupem ke studentům. Je jedním z prvních pedagogů, se kterým se začínající studenti na naší fakultě setkají. Dokáže je provést teoretickou i praktickou částí Biologie, a to tak, že z nich spadnou obavy a jsou z ní nadšeni. Nejen z Biologie, ale i z ní samotné. Byli to právě oni – studenti, kteří nám dali tip na dnešního hosta.

Dnešní host, Ing. Lívia Eiselleová, Ph.D., je odbornou asistentkou na Biologickém ústavu LF MU. Vystudovala studijní program Aplikovaná biologie na Slovenské poľnohospodárské univerzitě v Nitre, ale už se 15 let cítí doma tady v ČR. Když se jí někdo zeptá, odkud je, suverénně odpovídá, že z Brna. V životě neměla vždy na růžích ustláno, snad i proto dokáže studentům dobře poradit. Svůj výjimečný vztah k nim potvrzuje v každé minutě svých přednášek, které přirovnávají k výstupům Stand-up comedy. Její úvodní slova při zahájení výuky s novými studenty obvykle zní: "Říkejte mi Liv! Budeme si tykat."


Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info