Říkejte mi Liv

Po delší pauze přicházíme s dalším, už 41. dílem, podcastu STETOSKOP. Představíme Ing. Lívii Eiselleovou, Ph.D., odbornou asistentku na Biologickém ústavu LF MU.

18. 2. 2022


Foto: Archiv Ing. Lívie Eiselleové, Ph.D.

Ve výuce se cítí jako ryba ve vodě, pro studenty je autoritou i parťákem. A to i v době, kdy se s nimi viděla jen skrze obrazovku počítače. Do výuky přitančí, přiběhne či přijede na kole, ráda poznává své limity. Drobná, křehká s neuvěřitelnou energií s osobitým přístupem ke studentům. Je jedním z prvních pedagogů, se kterým se začínající studenti na naší fakultě setkají. Dokáže je provést teoretickou i praktickou částí Biologie, a to tak, že z nich spadnou obavy a jsou z ní nadšeni. Nejen z Biologie, ale i z ní samotné. Byli to právě oni – studenti, kteří nám dali tip na dnešního hosta.

Dnešní host, Ing. Lívia Eiselleová, Ph.D., je odbornou asistentkou na Biologickém ústavu LF MU. Vystudovala studijní program Aplikovaná biologie na Slovenské poľnohospodárské univerzitě v Nitre, ale už se 15 let cítí doma tady v ČR. Když se jí někdo zeptá, odkud je, suverénně odpovídá, že z Brna. V životě neměla vždy na růžích ustláno, snad i proto dokáže studentům dobře poradit. Svůj výjimečný vztah k nim potvrzuje v každé minutě svých přednášek, které přirovnávají k výstupům Stand-up comedy. Její úvodní slova při zahájení výuky s novými studenty obvykle zní: "Říkejte mi Liv! Budeme si tykat."


Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info