SimUniversity: zúčastněte se simulační soutěže se svým týmem

Na půdě Simulačního centra LF MU proběhne jak lokální, tak národní kolo mezinárodní soutěže SimUniversity. Do lokálního kola se mohou hlásit studenti se svými týmy do 30. 9. 2023.

13. 9. 2023

Obě kola se budou konat na půdě Simulačního centra LF MU za podpory děkana LF MU prof. Repka a proděkana prof. Štourače. Projekt koordinuje MUDr. Tamara Skříšovská, která je viceprezidentka Společnosti pro simulace v Evropě (SESAM).

SimUniversity je simulační klání, pod záštitou Společnosti pro simulaci v Evropě (SESEAM).Týmy studentů z celého světa mají možnost se zde učit se jeden od druhého pod dohledem zkušených kliniků a odborníků v oblasti a simulační medicíny, rozvíjet své klinické i netechnické dovednosti a zažít něco nevšedního.

Každý tým bude řešit situaci kritické události v simulaci s vysokou mírou věrnosti a může si tak vyzkoušet, nejen znalost správného postupu, ale také ověřit, jak funguje komunikace v týmu.

Do lokálního kola se mohou hlásit všichni studenti zdravotnických oborů: všeobecné lékařství, ošetřovatelství a záchranář ve složení 4 členných týmů do 30.9.2023 na email: sekretariat.simu@med.muni.cz

Vítěz národního kola bude reprezentovat Česko na každoročním setkání SESAM, které proběhne 19. - 21. 6. 2024 v Praze.