Spolkni prášek, část první

První část 35. dílu podcastu STETOSKOP vám mimo jiné odhalí, jak se dá urychlit vývoj vakcín. Asi tušíte, že naši hosté budou z Farmakologického ústavu LF MU.

20. 8. 2021

Tušíte jak dlouhá a složitá je cesta léku od jeho vzniku až k Vám do lékárničky? Máte představu, co vše musí předcházet, než uslyšíte: Spolkni prášek!? Nový díl Stetoskopu Vám mimo jiné odhalí, jaký je rozdíl mezi farmacií a farmakologií, zda se dá urychlit vývoj vakcín a proč je důležité si číst příbalový leták. Velké téma jsme otevřeli v první části tohoto dílu s dnešními hosty z Farmakologického ústavu LF MU: PharmDr. Lenkou Součkovou, Ph.D., s MUDr. Jiřím Demlem a oslavenkyní doc. MUDr. Reginou Demlovou, Ph.D., přednostkou ústavu. Nachystejte si sklenici vody a nový díl dobře zapijte!

Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích