Vědci bez maturit

Ještě nemají maturitní vysvědčení, a přesto jsou platnými členy vědeckovýzkumných týmů na LF MU. O SOČkařích a jejich vedoucích bude řeč ve 44. díle podcastu STETOSKOP.

1. 4. 2022

Ještě nemají maturitní vysvědčení, a přesto jsou platnými členy vědeckovýzkumných týmů na LF MU. Pro své školitele jsou závanem čerstvého vzduchu i nekonvenčních přístupů. Ti jim velmi rádi věnují svůj čas, protože se vrátí jim vždy násobně zpět.

Takto pěkně smýšlí o studentech ze středních škol hosté dalšího dílu podcastu, které spojuje právě vedení Středoškolské odborné činnosti na naší fakultě. Středoškolská odborná činnost (SOČ) je prestižní soutěží s mnohaletou tradicí. Historie SOČ se začala psát již v roce 1979, a od té doby ji prošlo na tisíce studentů. Jak je těžké se věnovat mladým studentům, kteří nemají ještě za sebou středoškolská studia? Jaké jsou povinnosti školitelů vůči SOČkařům? A má to své benefity?

Práci se středoškolskými studenty nám v tomto dílu Stetoskopu představí nesourodá trojice hostů

• prof. RNDr. Michal Masařík, Ph.D., vedoucí výzkumné skupiny Ústavu patologické fyziologie; Cancer Research Lab, Laboratoř pro výzkum rakoviny
  • Mgr. Jan Křivánek, Ph.D., vedoucí výzkumné skupiny, Ústavu hematologie a embryologie LF MU a
  • doc. MUDr. Marek Joukal, Ph.D., přednosta Anatomického ústavu LF MU.

Pojďme si poslechnout, jak na ně ... na SOČkaře.

Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích