Zasedání Vědecké rady Lékařské fakulty

První zasedání Vědecké rady Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v tomto roce proběhlo 25. 1. 2024.

30. 1. 2024 Renata Jobeková

Dne 25. 1. 2024 proběhlo zasedání Vědecké rady Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Vědecká rada se poprvé sešla v novém složení jmenovaném pro druhé funkční období děkana Repka.

Na zasedání VR LF děkan prof. MUDr. Martin Repko, Ph.D., poděkoval končícímu přednostovi prof. MUDr. Pavlu Brychtovi, CSc. z Kliniky popálenin a plastické chirurgie LF MU a FN Brno za dlouholetou a vynikající práci, předal mu děkovný dopis a malý dárek. Dále byla projednána dvě kvalifikační řízení:

1. Návrh na jmenování doc. MUDr. Víta Weinbergera, Ph.D., přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky LF MU a FN Brno, profesorem v oboru Gynekologie a porodnictví. Návrh přednesl předseda hodnoticí komise prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA. Uchazeč členům Vědecké rady Lékařské fakulty MU prezentoval přednášku na téma „Význam stratifikace pacientek s gynekologickými malignitami“.
  2. Návrh na jmenování MUDr. Zity Chovancové, Ph.D., zástupkyně přednosty Ústavu klinické imunologie a alergologie LF MU a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně,  docentkou v oboru Lékařská imunologie. Návrh přednesl předseda habilitační komise prof. MVDr. Miroslav Toman, CSc. Uchazečka členům Vědecké rady Lékařské fakulty MU prezentovala přednášku na téma „Vybrané klinické a laboratorní aspekty nemaligních poruch tvorby protilátek v dospělém věku“.

Vědecká rada Lékařské fakulty MU navrhla jmenovat doc. MUDr. Víta Weinbergera, Ph.D., profesorem v oboru Gynekologie a porodnictví a MUDr. Zitu Chovancovou, Ph.D., docentkou v oboru Lékařská imunologie. Oba návrhy budou předloženy rektorovi Masarykovy univerzity.

Příští prezenční zasedání VR LF MU proběhne dne 21. března 2024.