Známe vítěze výtvarné soutěže da MEDici a vyhlašujeme aukci všech děl!

Z třinácti nejoblíbenějších děl výtvarné soutěže da MEDici, která uspěla v hlasování, už pomalu vzniká nástěnný kalendář pro rok 2022. Současně se zveřejněním výsledků vyhlašujeme aukci, jejíž výtěžek bude věnován na výstavbu Památníku dárcům těl.

6. 12. 2021

S radostí oznamujeme výsledky hlasování o výtvarná díla, která uvidíte v nástěnném kalendáři Lékařské fakulty MU pro příští rok. Blahopřejeme a současně všem, kteří poskytli bezúplatně svůj čas, talent v podobě dodaného díla, děkujeme. Veškeré práce jste mohli obdivovat v koridoru Univerzitního kampusu Bohunice a stále je můžete vidět na stránkách výtvarné soutěže.

Nyní, v adventní době, přicházíme s finální fází naší výtvarné soutěže da MEDici. A tou je aukce všech výtvarných děl, jejímž cílem je podpořit sbírku pro vybudování Památníku dárcům těl, který vznikne na brněnském ústředním hřbitově. Už od vzniku projektu výtvarné soutěže bylo naším cílem podporovat tuto myšlenku. V mnoha dílech se objevuje námět anatomie, jejího učení, zdolávání, a tak celý výtěžek dražby poputuje jako poděkování a vyjádření úcty těm, kdo se rozhodli darovat své tělo a přispívat tak ke kvalitní výuce anatomie na naší fakultě. Až dosud neměli pozůstalí dárců těl důstojné místo, kam by za svými příbuznými či přáteli mohli jít kdykoliv zapálit svíčku a zavzpomínat. To se rozhodli změnit studenti LF MU ze Spolku mediků a vloni vypsali sbírku na tento památník. Společně s našimi studenty nejen ze Spolku, ale i z IFMSA i MIMSA jsme na fakultě zorganizovali podpořili výtvarnou soutěž jako jednu z aktivit, který výstavbu památníku může posunout ještě více směrem k realizaci.

Zúčastněte se online dražby! I Vy můžete mít některé z vystavených děl doma, ve své pracovně či jej můžete věnovat jako vánoční dárek se vzácnou myšlenkou. Aukce probíhá ve fotogalerii na Facebooku. Vyberte si dílo o které se chcete ucházet a přihazováním až do 20. 12. 2021 do 23.59 můžete přispět právě na výstavbu Památníku dárcům těl. Každé přihození berte prosím vážně, je to závazek vůči těm, kteří již darovali to nejcennější, co mohli. Své tělo pro výukové a vědecké účely. Děkujeme.

Která díla zvítězila v hlasování o třináct nejoblíbenějších děl?

1. místo: Srdce – koreň života, autorka Viktória Vysoká (3. ročník, Zubní lékařství)
  2. místo: Cor, autorka Barbora Š. (Absolventka 2019, Všeobecné lékařství)
  3. místo: Má inspirace, autorka Adéla Kovářová (2. ročník, Všeobecné lékařství)
  4. místo: In the Bloom, autorka Veronika Valouchová (5. ročník, Všeobecné lékařství)
  5. místo: Pľúca, autorka Klára Tamási (3. ročník, Všeobecné lékařství)
  6. místo: Histologická okénka, autorka Kateřina Dostálová (2. ročník, Všeobecné lékařství)
  7. místo: Anatomie srdce, autorka Aneta Staňková (2. ročník, Všeobecné lékařství)
  8. místo: Neuroimaging štětcem, autorka Eliška Theimerová (2. ročník, Všeobecné lékařství)
  9. místo: Circulus vitiosus, autorka Pavlína Šuverová (4. ročník, Všeobecné lékařství)
  10. místo: #srdcařka, autorka Veronika Valouchová (5. ročník, Všeobecné lékařství)
  11. místo: Rozvíjející se mozek, autorka Aneta Staňková (2. ročník, Všeobecné lékařství)
  12. místo: Rozkvět, autor Jan Gajdošík (2. ročník, Všeobecné lékařství)
  13. místo: Hystera, autorka Žaneta Lažková (3. ročník, Všeobecné lékařství)

Děkujeme všem dalším zapojeným nadaným výtvarným umělkyním a umělcům. Autoři děl jsou seřazeni podle abecedy. V souladu s podmínkami soutěže někteří dodali dvě díla, proto jsou uvedeni i v tomto seznamu:

Andrea Bartoníková, Leoš Benák, Šimon Beránek, Anna Červenková, Adam Danček, Jaroslav Dobiáš, Michaela Dobrovolná, Kateřina Dostálová, Martina Dufková, Jan Gajdošík, Anri Hiranuma, Kamila Hlavatá, Ivana Hlavinková, Julia Anna Kent, Helena Koukalová, Adéla Kovářová, Žaneta Lažková, Pavlína Mrkosová, Renata Pinková, Radanka Plaštiaková, Alena Rejsková, Patricie Sehnalová, Aneta Staňková, Ida Strušková, Barbora Šebeš, Pavlína Šuverová, Klára Tamási, Eliška Theimerová, Olga Titová, Tereza Urbánková, Kateřina Váchová, Veronika Valouchová, Lucie Vašíková, Adéla Vodičková, Kateřina Vyhnalíková, Viktória Vysoká.

Podrobné podmínky aukce, které schválilo právní oddělení LF MU, jsou dostupné na tomto odkazu

Za organizátory: Spolek mediků LF MU, IFMSA Brno, sdružení zahraničních studentů MIMSA a Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy LF MU

Zapojte se do aukce na Facebooku!

Vítězná díla (seřazena podle umístění)