Aktualizace: Ukončení pracovní povinnosti všech studentů LF MU

14. 12. 2020

Vláda s účinností ode dne 16. prosince 2020 od 00:00 ruší v rámci epidemie Covid19 pracovní povinnost také studentům nelékařských studijních programů. Pracovní povinnost studentů Všeobecného lékařství byla zrušena již dříve, ke dni 10. 12. 2020. Jak to bude dále s finančním ohodnocením studentů čtěte v článku.

Studenti mohou po domluvě s vedoucím kliniky/oddělení samozřejmě nadále dobrovolně vypomáhat na daném pracovišti, případně se domluvit na pokračování v činnosti v pracovně právním vztahu (DPP/DPČ). Výkon této práce však již nesmí zasahovat do běžné výuky.

Jak to bude dále s finančním ohodnocením studentů? Studentům za pracovní povinnost náleží finanční odměna. Odměny budou vypláceny Krajskými úřady a finančně hrazeny z cílené dotace Ministerstva zdravotnictví. Pracovní povinnost by měla být ohodnocena stejně jako při pracovní povinnosti v jarních měsících - tedy částkou minimálně 150 Kč/hodinu. Peněžní náhrada bude vyplácena jednorázově, nejdéle do 6 měsíců od ukončení nouzového stavu, v jehož důsledku vznikl nárok na peněžní náhradu (krizový zákon).