Evropský orchestr a sbor studentů medicíny (EMSOC) nabírá mediky pro letošní ročník

Je vaší vášní kromě medicíny také zpěv nebo hra na hudební nástroj? Chcete si zahrát v symfonickem orchestru pod vedením profesionálních dirigentů a ještě podpořit dobrou věc? Přihlaste se do 25. 2. 2024 do EMSOC a buďte součástí více než 100 členného hudebního souboru s mezinárodní účastí. Akce vyvrcholí dvěmi benefičními koncerty, jejichž výtěžek bude věnován neziskové organizaci ALSA z.s., která sdružuje pacienty a profesionály se zájmem o ALS (amyotrofická laterální skleróza).

5. 2. 2024

EMSOC, v překladu Evropský orchestr a sbor studentů medicíny, je mezinárodní benefiční projekt, který sdružuje dobrovolníky z řad studentů medicíny a mladých lékařů z celé Evropy. Vybraní účastníci sestaví symfonický orchestr a smíšený pěvecký sbor a pod vedením profesionálních dirigentů nacvičí během intenzivního soustředění hudební program. Ten mohou posluchači následně slyšet na dvou benefičních koncertech, jejichž výtěžek je věnován vždy neziskovým organizacím věnujícím se lidem se zdravotním hendikepem.

Každý ročník pořádá skupina dobrovolníků v jiné hostitelské destinaci. Letošní ročník konaný v České republice (25. 7. – 4. 8. 2024) bude věnován Roku české hudby a oslavě 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Vyvrcholením projektu tak budou dva benefiční koncerty, v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře (2. 8. 2024 od 19:00) a pražské Betlémské kapli (3. 8. 2024 od 18:00). Repertoár koncertů bude velmi různorodý, od skladeb českého romantismu, po 2. polovinu 20. století, zastoupený tím nejlepším co může česká hudba nabídnout – A. Dvořák, B. Smetana, V. Kaprálová, V. Novák, Z. Lukáš a další.