Konference: "Researching the Past, Advancing the Future of Medicine“

Přijměte pozvání mezinárodní konferenci určenou pro vědce, studenty a zájemce o archeologii a historii medicíny. Konference se bude konat ve dnech 17. a 18. 4. 2024 v prostorách Národního technického muzea v Praze. Hlavní příspěvky přednesou významné osobnosti archeologie a historie medicíny. Dotknou se například prvního očkování nebo historie ošetřování zubů. Oficiálním jazykem konference je angličtina a studenti mají vstup zdarma.

• Přednosta Ústavu dějin lékařství a cizích jazyků 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity doc. Mgr. Karel Černý, Ph.D. přednese příspěvek k prvnímu očkování proti neštovicím.
  • Dr. Antonella Pedergnana z Jihotyrolského archeologického muzea v Bolzanu, které uchovává mumifikované tělo muže nalezeného v ledu, známého jako Ötzi, přednese příspěvek k dějinám zdraví a ošetřování zubů.
  • Přehledný souhrn o poznatcích antických badatelů přenášených až do současnosti podá Dr. Nicholas Summerton.
  • Profesor Robert Arnott z Green Templeton College Univerzity v Oxfordu pohovoří o poznatcích získaných v rámci svých letitých zkušeností při výzkumu i výuce historie a archeologie medicíny.

Ing. Mgr. Lucie Burešová
Kurátor sbírky zdravotnické techniky