Přednáška: Selfcare Activities For Caring Professionals

3. 11. 2023

Zveme studenty i odborníky působící v pečujících profesích na přednášku dvou předních amerických odbornic na dětskou paliativní péči, která se uskuteční za finanční podpory Nadace rodiny Vlčkových ve čtvrtek 9. listopadu od 13:00 v místnosti B11/234 Univerzitního Kampusu Brno.

Lori Wiener (National Cancer Institute, Bethesda) a Meaghann Shaw Weaver (University of Nebrasca) se budou věnovat převážně tématům:

• selfcare activities for caring professionals
  • importance of staff remembering child and way to recognize and support family and staff grief
  • sharing difficult news with a family
  • healthy siblings of seriously ill children (role, perception, dealing with them)

Záštitu nad přednáškou převzal proděkan pro specializační vzdělávání a přednosta Kliniky dětské onkologie prof. MUDr. Jaroslav Štěrba, Ph.D., přednosta Pediatrické kliniky doc. MUDr. Petr Jabandžiev, Ph.D. a MUDr. Petr Lokaj z Kliniky dětské onkologie.

Budeme velmi rádi, pokud pozvánku budete šířit mezi kolegy z řad akademických pracovníků, lékařů a nelékařských zdravotnických profesí, nejen z fakultních nemocnic, ale i dalších zdravotnických zařízení.