XIX. seminář mladých revmatologů

30. 1. 2023

Ve snaze rozšířit mezi studenty povědomí o revmatologii přijměte pozvání na XIX. seminář mladých revmatologů, který se bude konat 18.5. - 20.5.2023 v Hotelu Volarik v Mikulově.

Seminář má velikou oblibu a účastní se ho mladí lékaři v přípravě na revmatologii. Pokud budete mít zájem se této akce zúčastnit, vyplněnou přihlášku (v příloze) odešlete na sekretariát České revmatologické společnosti (kvitkovan@revma.cz).

Registrace je pro studenty medicíny zdarma, ale počet uchazečů je z kapacitních důvodů omezen na 10.

více informací o semináři mladých revmatologů

Přihláška na seminář

Máte zájem o Letní školu revmatologie, která bude určena pro studenty medicíny IV. a vyšších ročníků? Žádosti odesílejte do konce března 2023 na sekretariát České revmatologické společnosti crs@revma.cz nebo kvitkovan@revma.cz. Termín bude upřesněn dle zájmu, nabízíme však již předběžný program.

Program Letní školy revmatologie:

• Proč si vybrat jako specializaci revmatologii?
  • Klinické vyšetření v revmatologii.
  • Punkce kloubů a obstřik entezí – praktické ukázky.
  • Jak se vyznat v základních lécích používaných v revmatologii?
  • Které zobrazovací metody jsou v revmatologii „in“?
  • Můj pacient má horečky a já si nevím rady.
  • Bolesti v zádech nejsou vždy problém meziobratlové ploténky.
  • Přístup k pacientovi s bolestmi kloubů.
  • Svaly bolí a svaly jsou unavené: jaký je mezi tím rozdíl?
  • Bělení a modrání prstů, co dál?
  • Kožní projevy revmatických chorob.
  • Vaskulitidy a další vzácné revmatické choroby.
  • Akutní stavy v revmatologii.