PhD Day 2020

Vítejte na virtuálním PhD Day 2020 LF MU

Najdete zde všeobecné informace o PhD studiu, které pro Vás přichystali kolegové z Rektorátu Masarykovy univerzity. Pro fakultní část PhD Day jsme si pro Vás připravili online setkání, které se konalo v pátek 9. října 2020 online v MS Teams. Prezentace z online setkání jsou k dispozici zde.V den konání PhD Day začala také prezentace roll upů s informacemi o jednotlivých studijních programech a jejich specializacích v koridoru našeho Univerzitního kampusu. Prezentaci studijních programů najdete také online na tomto odkazu.

Tato akce je určena zejména studentům posledních ročníků magisterských studijních programů, studentům 1. ročníku doktorských studijních programů a všem, kteří uvažují o doktorátu na LF MU. Pokud se chcete dozvědět zajímavé informace spojené s doktorským studiem, jste na správném místě.

Celý virtuální PhD Day je v anglickém jazyce, proto prosím přepněte do anglické verze. Druhou možností, jak se k plnému obsahu akce dostat, je využití rozcestníku níže, který vás již do vybrané části našeho programu v angličtině přepne automaticky.

Jaká témata jsme na online setkání probrali?

• Představení zcela nové brožury "PhD studies at the Faculty of Medicine, Masaryk University, Brno"
• Projekty specifického výzkumu (interní grantová agentura MU) + grantová podpora ze strany Lékařské fakulty
• Mobilitní programy pro financování zahraničních stáží v rámci doktorského studia
• Soutěž Brno PhD Talent pořádaná Jihomoravským centrem pro mezinárodní mobilitu
• Vzdělávací a knižní služby Knihovny univerzitního kampusu

Chci prezentace z online PhD Day

FAQs z online setkání

V průběhu našeho online vysílání jsme obdrželi doplňující otázky k probíraným tématům.  Zde naleznete jejich soupis a odpovědi.

"Dobrý den, je možné granty kombinovat? Např. kdybych letos úspěšně získala IGA, mohu příští rok žádat např o jiný grant/specifický výzkum apod.? Děkuji."

Dobrý den, granty IGA jsou pouze jednoleté, takže příští rok můžete bez omezení žádat o grant na specifický výzkum. Pokud byste chtěla žádat zároveň o dva granty, je potřeba pro jednotlivé projekty zvolit odlišná témata, aby nedocházelo k překrývání činností a tím pádem k překrývání financování. Jedna konkrétní činnost může být financována pouze z jednoho rozpočtu.

"Dobrý deň, ďakujem za prehľadné prezentácie. Informácie sú ale smerované na prezenčné štúdium - ako bolo uvedené, podmienkou pre žiadosť o grant v rámci IGA MU je prezenčné štúdium, rovnako ako aj pre zapojenie do súťaže PhD talent Brno. Vzhľadom k podmienkám na klinikách som nastúpila na kombinované štúdium, aké sú možnosti podopory/účasti na grantoch pre študentov v kombinovaných programoch? Ďakujem. "

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Dle podmínek vyhlášených organizátorem soutěže Brno PhD Talent mohou přihlášky podávat studenti v prezenční formě studia. Více informací o soutěži naleznete na https://www.jcmm.cz/projekt/brno_phd_talent_2020.

Schématem, kde není nutno, aby žadatel měl titul PhD, případně studoval v prezenční formě studia, je např. program Erasmus+. Jedná se o vzdělávací projekty realizované ve spolupráci mezinárodních týmů. Podrobnější informace získáte na https://www.naerasmusplus.cz/ nebo od pracovníků Oddělení pro rozvoj a projektovou podporu LF MU.

"Dobrý den, již jsem nějaké pokyny pro PhD studium četla, ale stále si nejsem jistá, jestli ""prezentace původních dat na mezinárodní konferenci"" znamená prezentování dat pomocí posteru nebo přednášku a v jakém jazyce má tato prezentace proběhnout. Moc děkuji za odpověď."

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Uznání formy prezentace na mezinárodní konference je vždy v kompetenci předsedy oborové rady, nebo předsedy oborové komise. Je tedy potřeba zohlednit obvyklou praxi v rámci oboru. Žádoucí je samozřejmě ústní prezentace v komunikačním jazyce konkrétní konference. Pokud byste potřebovala doplnit informace, neváhejte se obrátit na Oddělení pro kvalifikační rozvoj.

"Dobrý den, další dotaz bych měla ke grantové podpoře. Kromě soutěže o grantovou podporu IGA MU jsem nenašla mnoho grantů, o které mohou žádat PhD studenti. Skoro vždy je potřeba mít už PhD titul. Existují ještě některé další, o které bych se mohla ucházet?"

Schématem, kde není nutno, aby žadatel měl titul PhD, případně studoval v prezenční formě studia, je např. program Erasmus+. Jedná se o vzdělávací projekty realizované ve spolupráci mezinárodních týmů. Podrobnější informace získáte na https://www.naerasmusplus.cz/ nebo od pracovníků Oddělení pro rozvoj a projektovou podporu LF MU.

  Kontakt

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info