Hostem další snídaně s vědcem bude rektor MU

Již potřetí jste všichni zváni k přátelskému setkání u kávy a snídaně v knihovně univerzitního kampusu. V pondělí 20. května přivítá Tomáš Kašpárek bývalého děkana Lékařské fakulty a současného rektora Masarykovy univerzity profesora Martina Bareše.

24. 4. 2024

Martin Bareš působí ve funkci rektora Masarykovy univerzity od roku 2019. Zároveň je profesorem neurologie na I. neurologické klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny a Lékařské fakulty. V letech 2011-2018 zastával funkci prorektora MU, v letech 2018-2019 byl děkanem Lékařské fakulty.

Podělí se s námi o nejen o své zahraniční zkušenosti s Fullbright stipendiem, ale i o poznatky z důležitých milníků jeho kariérní dráhy a svým receptem na to, jak skloubit klinickou a výzkumnou činnost s vysokou akademickou a manažerskou pozicí. Další témata k diskusi můžete určit právě vy. Vaše otázky, adresované oběma účastníkům diskuse, můžete pokládat v registračním formuláři zde.

Při předchozí snídani 9. dubna 2024 jsme se setkali se Zdeňkem Andrysíkem, novým vedoucím výzkumné skupiny „Molekulární mechanismy rakoviny“ na Biologickém ústavu LF. Sdílel s námi zkušenosti z postdoktorského a raného kariérního období ve Spojených státech, tipy na to, jak si vybrat laboratoř, o životě v USA a tamních grantových možnostech. Také zodpověděl řadu vašich otázek z registračních formulářů.

Máme velikou radost z Vašeho zájmu o tento formát setkávání a budeme se na Vás těšit v pondělí 20. května v 8 hodin.