Grantová agentura Masarykovy univerzity (GAMU) - Specifický vysokoškolský výzkum – vyhlášení soutěže

Podmínky soutěže programu Specifického výzkumu byly aktualizované na základě nových podmínek stanovených MŠMT.

2. 10. 2020

Rektor MU vyhlásil soutěž o projekty v kategorii A – Specifický vysokoškolský výzkum pro rok 2021. Specifickým vysokoškolským výzkumem se rozumí výzkum prováděný studenty akreditovaných doktorských nebo magisterských studijních programů, který je bezprostředně spojen s jejich vzděláváním. Přihláškou do soutěže je návrh projektu výzkumné činnosti zpracovaný v systému ISEP (šablona "Specifický výzkum - podpora studentských projektů (14.9.2020-30.10.2020)". Projekty budou realizovány od 1.1. do 31.12. 2021.

Specifické požadavky v rámci Lékařské fakulty:
-  Navrhovatelem projektu a jeho řešitelem může být akademický pracovník LF nebo student LF zapsaný ve studijním programu LF. V případě, že řešitelem je student, tak musí být členem řešitelského týmu i školitel, který působí jako odborný garant. Předkladatel projektu musí mít úvazek na LF již při podání návrhu projektu.

- Osobní náklady členů řešitelského týmu (studentů a akademických pracovníků přímo realizující projekt včetně stipendií) musí činit více jak 70 % všech nákladů.

- Osobní náklady členů řešitelského týmu = studentů přímo realizující projekt včetně stipendií musí činit nejméně 75 % všech osobních nákladů.

- Počet studentů zapojených do projektu musí být více jak 50 % z celkového počtu osob zapojených do projektu.

Uzávěrka pro podání návrhů projektů na fakultě je 30. 10. 2020 v 15 hod.. Ve stejném termínu řešitel předkládá/zasílá Návrh projektu a podepsanou Průvodku k návrhu projektu na Oddělení pro vědu, výzkum a projektovou podporu (k rukám p.Šplouchalové), obojí vygenerováno z ISEP (doporučujeme elektronické schválení průvodky v ISEP).

Informace a podporu při přípravě projektu poskytuje Jana Šplouchalová, DiS.. V případě informací týkajících se personálních záležitostí kontaktujte Alenu Krejčiříkovou.

Další informace:

• Pravidla pro projekty specifického vysokoškolského výzkumu kat.A na LF MU pro rok 2021 zde
  • Propočtová tabulka (.xls) pro usnadnění výpočtu nákladů projektu zde
  • Směrnice MU č. 3/2020 – Grantová agentura MU (GA MU) zde