Výsledky soutěže Interní grantové agentury - Postdok

Na konci března 2024 vybrala Interní grantová agentura LF MU (InGA) dva výborné kandidáty na pozici postdok.

5. 4. 2024

Výzva Postdoc byla vyhlášena již potřetí, a to se stejným cílem - získat dva zkušené produktivní juniorské vědecké pracovníky s významnou zahraniční zkušeností a integrovat je do již ustanovených výzkumných skupin LF MU. Finanční podpora činí 972.000,- Kč/rok a trvá 24 měsíců.

Výzkumné týmy LF díky InGA získaly od roku 2022 již tři vysoce kvalitní postdoky, kteří zde i nadále působí: Gustavo Rico, Ph.D. ve Výzkumné skupině Pavla Krejčího, Daniel Wojtas, Ph.D. ve Výzkumné skupině Moniky Pávkové Goldbergové, Maryam Azam, Ph.D. ve Výzkumné skupině Jana Křivánka.

Do soutěže se tentokrát opět přihlásilo celkem 9 vedoucích výzkumných skupin LF MU. Jejich výzkumná témata byla následně zveřejněna formou inzerátů na českých i zahraničních webech (např. Euraxess, FindAPostdoc.com, Postdocjobs.com, UniversityJobs.com, ScienceJobs.org, BiomedJobs.com, BioJobs.com, STEMCareers.com, Researchjobs.cz, JobRxive.org).

Za tři měsíce od zveřejnění inzerátů se přihlásilo rekordních 121 uchazečů. Bohužel pouhých 55 z nich splnilo formální podmínky. Po důkladném předvýběru a pohovory s vedoucími výzkumných skupin bylo 9 uchazečů pozváno do druhého kola, k online pohovoru s oborovou komisí.

Po pohovorech 26. března 2024 byly na základě bodového hodnocení členů komise vybrány dvě nejlepší uchazečky:

Annette Jacobsen, Ph.D. z Department of Medical Biology, University of Melbourne v Austrálii přijede posílit Výzkumnou skupinu Lukáše Čajánka na Ústavu histologie a embryologie a zaměří se na mechanismy and funkce primárních cílií.

Michelle Geryk z L'Institut du Thorax Research Unit, Nantes ve Francii obohatí Výzkumnou skupinu Vladimíra Rotrekla na Biologickém ústavu a bude se zabývat kardiomyocyty diferencovanými z pacientů se srdečními mutacemi, které vedou k arytmii a/nebo kardiomyopatii.

Je opravdu velká škoda, že nemohli být přijati i další tři velice kvalitní a motivovaní uchazeči. Nicméně s nimi výzkumné týmy LF udržují kontakt a hledají jiné způsoby financování výzkumné spolupráce s nimi, např. prostřednictvím programu Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships. Doufáme, že i s těmito uchazeči se brzy potkáme.

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

Více informací o InGA LF